Koncert pieśni pasyjnych u św. Doroty w Radkowie

RADKÓW: Mamy przed sobą piękny czas przejścia z zimy w wiosnę oraz budzenia się nie tylko przyrody, ale również ludzkich serc. Język człowieka może śpiewać pięknie, może wzruszać i prowadzić przez życie. Pasyjne pieśni to pieśni smutne, bolesne, ale także pełne nadziei i sensu, bowiem są drogowskazem, mostem do drugiego człowieka i do Boga. W niedzielę 6 marca br. wysłuchaliśmy w Kościele św. Doroty  koncertu, na którym wystąpiły trzy wspaniałe chóru:

MIEJSKI CHÓR MIESZANY „LUTNIA” Z KŁODZKA, pod dyrekcją Witolda Jurana.
Chór powstał w 1955 roku i jest jednym z najdłużej działającym chórów w Polsce, a na Dolnym Śląsku jest najstarszym chórem powstałym po II Wojnie Światowej.

LAUDATE DOMINUM – chór parafialny pod kierownictwem Renaty Klechy-Kozik. Powstał w 2010 roku przy parafii Włodowice i Filii w Tłumaczowie gdzie organizuje m.in. Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej.

CHÓR CANTUS Z WAMBIERZYC, pod dyrekcją Stanisława Paluszka.
Chór powstał we wrześniu 1995 roku i rokrocznie jest m.in. współgospodarzem Międzynarodowego Festiwalu im. Ignaza Reimanna w Wambierzycach, na którym co roku prezentuje między innymi dorobek kompozytora.

W programie koncertu znalazły się utwory gromko oklaskiwane przez publiczność takie jak m.in.: „Będę śpiewał na cześć Pana” – współczesna melodia ze śpiewnika młodzieżowego, „Sviaty Boże” – Prawosławna pieśń Ukraińska, „U stóp krzyża” do muzyki Fryderyka Chopina, Jana Siedleckiego „Już Cię żegnam”, Johanna Sebastiana Bacha „O Głowo, pełna cierpień” z Pasji wg. Św. Mateusza oraz Zoltana Kodaliego „Stabat Mater”.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta