Uroczyste pasowanie nowych czytelników

RADKÓW/WAMBIERZYCE/ŚCINAWKA DOLNA:

We wtorek 10 maja br  zaroiło się w czytelni radkowskiej biblioteki od dziecięcych buziek. Grupa pierwszoklasistów, wychowanków pani Barbary Dorszewskiej, odebrała pasowanie na czytelnika. Ponadto, dzieci dowiedziały się, na czym polega dbałość o książkę i jakie są obowiązki użytkownika biblioteki, a następnie w skupieniu ślubowały przyjaźń i szacunek dla książek. Po zakończeniu części oficjalnej, ubarwionej występem artystycznym, świeżo upieczeni czytelnicy przeszli do wypożyczalni, by zapoznać się z księgozbiorem literatury dziecięcej i wypożyczyć wybraną książkę. Życzymy pierwszakom wspaniałych wrażeń i satysfakcji z korzystania z literatury.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


W czwartek 12 maja br. po zajęciach muzycznych odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. Zapoznano dzieci z biblioteką, jej przeznaczeniem i regulaminem czytelnika. Ponieważ dzieci już w drugim semestrze znają literki, umieją  czytać poproszono o przeczytanie rymowanki związanej z biblioteką. Wspólnie z pierwszakami utrwaliliśmy alfabet układając zakładki w odpowiedniej kolejności zgodnie z przeczytanym tekstem. Następnie przeczytano prośby książki a uczniowie złożyli własnoręczny podpis z odbiciem kciuka- plakat wzięli ze sobą do klasy. Na sam koniec nastąpiło złożenie przyrzeczenia przez uczniów. I każdy uczeń z osobna  został pasowany książką na czytelnika biblioteki. Po zcym zaproszono uczniów do wypożyczenia pierwszej książki.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


W piątek 13 maja br. uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej zostali pasowani na czytelników Biblioteki . Zanim jednak doszło do tego momentu uczniowie poznali zasady postępowania z  książką, odgadywali tytuły bajek.  Na zakończenie uczniowie złożyli przyrzeczenie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta