Pierwszy tydzień ferii w Filii nr 1

WAMBIERZYCE: W poniedziałek (13 lutego br.) zwiedziliśmy tereny podbiegunowe Arktykę i Antarktydę i dowiedzieliśmy się, że: pingwiny są ptakami i mają pióra, potrafią nurkować do głębokości 550 m i wstrzymywać oddech nawet do 20 minut, aby było im ciepło gromadzą się przytulają się tworzą wielkie skupisko liczące nieraz 30 tys. osobników… Uczestnicy zajęć z wielkim zaciekawieniem rozmawiały nt. pingwinów, a następnie wykonały podobizny tych niezwykłych zwierząt z wykorzystaniem czarnego i białego papieru, płatków kosmetycznych, styropianu – tworząc krę na której przemieszczały się po wodzie ptaki. Pingwiny wyszły jak żywe a wystawkę „Kraina pingwinów” można podziwiać w pomieszczeniu wypożyczalni tuż przy wejściu. i postaciami, które można spotkać na biegunach północnych i południowych.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

——————————————————-

We wtorek 14 lutego br. odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci (Klub Czytaczy i Czytelniczek), podczas których powstały piękne zawieszki na drzwi, dzieci same wymyślały hasła na tabliczce. Efekty widać na zdjęciach.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

——————————————————-

Podczas środowych (15 lutego br.) zajęć uszyliśmy zabawki,  tworząc  różne zwierzaki, zabawki i stworki ze skarpetek i guzików, środek uzupełniliśmy watą by nasze stworki były mięciutkie i przyjemne w dotyku.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

——————————————————-

W piątek 17 lutego br. przypadał Światowy Dzień Kota i właśnie w tym dniu zaprosiliśmy wszystkich małych miłośników „lwów kanapowych” na spotkanie w Filii nr 1 w Wambierzycach. Była to świetna okazja do wymienienia się spostrzeżeniami, czego możemy nauczyć się od kotów, co mogą one wnieść do naszego życia, jak potrafią ubarwić szare dni. Jedna z uczestniczek spotkania poproszona została o przyniesienie swojego  pupila. Dziewczynki zachwycały się pięknym, puszystym czworonogiem, każda z osób chciała dotknąć i ponosić przyjaciela na rękach. Jak to wśród „małych kociar” bywa nie zabrakło kocich opowieści i wspomnień o małych i dużych mruczkach, zabaw ruchowych, sprawnościowych i plastycznych.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta