Dzień Zdrowia u przedszkolaków w Wambierzycach

WAMBIERZYCE: W tym roku motywem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia jest depresja.  To choroba charakteryzująca się długotrwale utrzymującym się uczuciem smutku oraz utratą zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność, przejawia się brakiem apetytu. Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem depresji, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także w jaki sposób ją wykryć i leczyć wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku zatem w ramach promocji zdrowia Obchody Światowego Dnia Zdrowia połączone zostały z tematyką depresji oraz zapobiegania nadwadze i otyłości. Dzieci miały dowiedzieć się, że aktywność fizyczna jest dobrym lekiem na depresję.
Przy współpracy Filii nr 1 w Wambierzycach ze Szkołą Podstawową już 6 kwietnia odbyły się zajęcia dla przedszkolaków pt. „Zdrowy przedszkolak”, na których najmłodsi uczniowie przygotowali się do prezentacji wiersza na temat zdrowia. Po prezentacji wierszy nastąpiła krótka pogadanka prowadzona przez zaprzyjaźnioną pielęgniarkę szkolną na temat zdrowego odżywiania i dbania o zęby. Po czym pani Asia nawiązując do tematyki zajęć przeczytała książkę pt. „Jem zdrowo”. Po wysłuchaniu krótkiej opowieści dzieci wskazywały co należy jeść by mieć zdrowe zęby oraz co ma wpływ na psucie się zębów. I właśnie do dbania o zęby zachęcała kolejna lektura czyli „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” Zajęcia plastyczne na podstawie tej książki to doskonały sposób aby uświadomić dzieciom jak może wyglądać ich uśmiech kiedy o niego nie będą dbały. Ostatnim działaniem naszych przedszkolaków było zapoznanie z Piramidą Zdrowia – pożądanym modelem zdrowego odżywiania.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta