Biblioteka. Oczywiście! Dzień czwarty – 11 maja 2017

WAMBIERZYCE: W czwartek (11 maja br.) w Filii nr 1 w Wambierzycach odbyło się spotkanie z bajką pt.”Wiosenne porządki”. Lekcja miała na celu u naszych  milusińskich ukształtować świadomość ekologiczną, jednoczenie nauczyć jak postępować aby uchronić środowisko naturalne od niebezpieczeństw grożących w środowisku. Po wysłuchaniu wiersza Jana Brzechwy dzieci dokańczały zdanie: Ziemia jest jak…, po czym zorganizowano inscenizacje do drugiego wiersza „Sznurek Jurka” L. Szołdry podczas czytania na papier na którym znajdowało się boisko rzucano poszczególne rzeczy o których była mowa w wierszu. Dzieci zobaczyły, że przez złe postępowanie tworzy się wielkie dzikie wysypisko. Na zajęciach miały okazję poznać ekologiczny sposób wyrzucania śmieci, dzieci za pomocą różnych rekwizytów dokonały segregacji odpadów, kolorowe kosze pomagały podzielić śmieci na plastik, metal, szkło i papier. Omówiono również  proces powstawania recyklingu na przykładzie papieru. A na koniec dzieci wypełniały kontur Ziemi z wykorzystaniem koloru niebieskiego i zielonego. W ramach zajęć końcowych zorganizowano ćwiczenia relaksująco-wyciszające – dzieci kładły się na czystej łące (dywanie), odpoczywały i cieszyły się wąchając świeże powietrze.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


ŚCINAWKA DOLNA: W czwartek (11 maja br.) Filię nr 2 w Ścinawce Dolnej opanowała magia filcu. Młodzież obecna na zajęciach dowiedziała się co to jest czesanka i co można z niej wyczarować przy pomocy wody i mydła. Po długiej i skrupulatnej pracy powstały przepiękne etui na telefon dla każdego.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


ŚCINAWKA ŚREDNIA: W czwartek 11 maja br w Krainie Wyobraźni  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a S.P. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Głównym celem  było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z historią pisma, dowiedzieli się kiedy i w jaki sposób  człowiek zaczął spisywać swoje dzieje i co to jest pismo węzełkowe i klinowe. Uczniowie z bliska mogli zobaczyć jak wyglądał kałamarz, papirus i gliniana tabliczka. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i strusim piórem zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników.  Już jako czytelnicy biblioteki przypomnieliśmy zalety czytania książek, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


TŁUMACZÓW: W czwartkowe przedpołudnie (11 maja br.) biblioteka odwiedziła przedszkole w Tłumaczowie. Dzieci na podstawie książek „Co by tu wtrąbić” oraz „Maks na czekoladowej wyspie” dowiedziały się, że zdrowie odżywianie jest bardzo ważne. Po przeczytaniu książek oraz rozmowie, dzieci „nakrywały do stołu”, na którym znalazły się zdrowe posiłki. Smakowita literatura i rysunki tak pobudziły apetyt przedszkolaków, że po drugim śniadaniu nie zostało ani okruszka.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta