Radkowskie „Wesela” czytanie…

RADKÓW: Narodowe Czytanie organizowane jest od 2012 roku a zostało zainicjowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W tym roku lekturę do czytania wybrano w ogólnopolskim głosowaniu; dzieło Wyspiańskiego wygrało z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.
Nasza biblioteka dotychczasowe edycje Narodowego Czytania przeprowadzała w szkołach gminnych, w tym roku postanowiliśmy do czytania zaprosić mieszkańców Radkowa – w sobotę (2 września br.) w samo południe. Pomimo niesprzyjającej aury mieliśmy zarówno słuchaczy jak i chętnych do czytania – co udało nam się uwiecznić na zdjęciach i filmach.


Filmy o tym jak czytali:

Wanda Wójcik z Wambierzyc     Iza Zielińska     Maja Kusiakiewicz     Michał Rogus z mamą

Jadwiga Przybycień     Marek Kusiakiewicz     Iza i Małgorzata Zielińskie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Narodowe Czytanie „Wesela” w Radkowie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków
im. K. Estreichera jako działanie projektu „Klasyka literatury polskiej” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki”.