Przedszkolaki recytują wiersze o jesieni…

WAMBIERZYCE: W piątek 29 września br. w Filii nr 1 w Wambierzycach przy dobrej współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w sali czytelni odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,Jesienny wierszyk". W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwudziestu uczestników dwóch grup przedszkolnych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Celem konkursu było stworzyć piękną okazję do zaprezentowania znajomości literatury przez dzieci,jednocześnie pobudzić w dzieciach chęć do aktywnego uczestnictwa w życiu w biblioteką, pogłębiać współpracę między przedszkolem, biblioteką a rodzicami, rozbudzić zainteresowania piękna i oznak jesieni. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali. Dzięki nim sala raz stawała się barwnym parkiem, gdzie śpiewały ptaszki jesienną piosenkę, a potem  wirowały kolorowe liście na sygnał wymawianego wiersza przez poszczególne dziecko. Publiczność stanowili kibicujący swym pociechom rodzice, babcie i dziadkowie.

Szczególne wyróżnienie za piękną recytację wiersza, za strój i rekwizyt otrzymał Piotr Swół. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i dary jesieni – były to nagrody nie tylko za zwycięstwo ale też za udział w recytatorskich, jesiennych zmaganiach.

Biblioteka składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział oraz ich rodzicom i wychowawcom  za trud włożony w przygotowanie dzieci do słownej rywalizacji.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta