„O królewnie, która widziała tylko to co chciała” czyli „Spotkanie” z bajką w Ścinawce Dolnej

ŚCINAWKA DOLNA: Historia królewny Bajdurki, która rzekomo miała problem ze wzrokiem, była tematem Spotkania z bajką, w którym wzięły udział dwie grupy przedszkolne z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego ze Ścinawki Dolnej. Dzieci wcieliły się w role aktorów, odgrywając postaci króla, królowej, królewny, niani, medyków oraz czarnoksiężnika. Królewna nie widziała porozrzucanych zabawek ani ubrań w swoim pokoju. Nie widziała również, że jedząc herbatniki, sypie okruszki pod stół. Wpadła na nianię niosącą gorące kakao, wylewając jej ten napój na sukienkę. Nie zauważała swojego pieska i w związku z tym nadeptywała mu na ogon. Rodzice bardzo martwili się o swoją córkę, w związku z tym sprowadzili na zamek medyków. Pierwszy z nich przepisał królewnie pastylki o smaku lodów czekoladowych, a kolejny kazał królewnie nosić różowe okulary. Jednak te lekarstwa tylko na chwilę wyleczyły wzrok królewny. Skuteczną miksturę przygotował wezwany na zamek czarnoksiężnik. Kiedy królewna Bajdurka usłyszała, z czego jest ona zrobiona, od razu odzyskała wzrok.

Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie książki Agnieszki Galicy „O królewnie, która widziała tylko co, co chciała”. Dzieci, które wcieliły się w bajkowe postaci, doskonale zrozumiały przekazywaną treść. Potrafiły wyciągnąć wniosek, że tak naprawdę królewna nie miała problemu ze wzrokiem, lecz była po prostu niegrzeczna. Poprzez taki aktywny udział podczas czytania książki, młodsze dzieci lepiej przyswajają przekazywaną treść.


10. 11. 2017

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


13. 11. 2017

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Spotkanie z bajką zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Radkowskie spotkania z bajką” realizowanego i dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki”.