Jak filia nr 3 spędziła pierwszy tydzień ferii zimowych?

ŚCINAWKA GÓRNA: W poniedziałek (15. stycznia br.) biblioteka w Ścinawce Górnej rozpoczęła „plastyczne ferie” z dziećmi. Początek okazał się bardzo wesoły pomimo niewielkiej ilości uczestników, jednak pomysłów nie brakowało! Dwóch dzielnych chłopców wcieliło się w malarzy, a później w… rycerzy! Cóż za spontaniczność. Powstał nawet zamek, zbroja i kartonowe miecze, a to wszystko w zaledwie kilka chwil. Podczas, gdy farb nie brakowało, kolorowe maski zasypały stół, a gdyby tego było mało – powstały nawet postacie z modeliny. Śmiechu było co nie miara! Oby jak najwięcej takich szalonych dni w bibliotece.

We wtorek (16. Stycznia br.) natomiast powstawały zakładki do książek. Atmosfera była fantastyczna! Okazało się, że dzieciaki bardzo lubią zajęcia plastyczne, a jeśli chodzi o wycinanie – jest to dla nich największa frajda. Kolorowe zakładki do książek przedstawiały Spidermana, Hulka, świnkę oraz rekiny. Wystarczyło kilka kartek, nożyczki, brokatowe kleje w różnych kolorach i oczywiście wyobraźnia, która nigdy nie zawodzi.

Środa (17. stycznia br.) była najbardziej wyczekiwanym dniem przez uczestników ferii. Dlaczego? – spytacie. Otóż dzieci nie mogły się wręcz doczekać dnia, w którym stworzą „kartonowe miasto”! Niezwykła ilość pomysłów przerosła wszelkie oczekiwania. Ponownie dwóch chłopców stanęło na wysokości zadania i dzięki ogromnym chęciom powstało miasto – osiedle z kartonu w Ścinawce Górnej. Budowniczy użyli pudeł po krzesłach, farb, kleju z brokatem i nożyczek, aby postawić swój dom. Ale chwila chwila… czy to aby przypadkiem nie są samochodziki ze styropianu pod ich budowlami? No jasne, że tak! Mało tego, znalazł się obrońca miasta w kartonowej zbroi wyposażony w miecz! Teraz budowla na pewno będzie bezpieczna. Każdy budynek wyposażony jest w okna oraz drzwi, natomiast w jednym z nich ukrył się nawet lokator.

W piątek (19. Stycznia br.) odbył się konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. Pojawiło się mnóstwo pytań, na które uczestnicy odpowiadali bez namysłu oraz z niezwykłą dokładnością. Następstwem szeregu pytań oraz zagadek był konkurs plastyczny o tej samej tematyce. Dzieciaki świetnie sobie poradziły! Należy im się uznanie, ponieważ do samego końca tworzyły swoje dzieła z nie lada precyzją. Powstałe prace ukazują nam świat widziany oczami dziecka. Jest to niezwykłe doświadczenie biorąc pod uwagę fakt, że my sami będąc dziećmi z radością czytaliśmy czy też oglądaliśmy w telewizji Kubusia Puchatka.

Szanse były wyrównane jednak udało się wyłonić zwycięzcę. Każdy uczestnik został wyróżniony, a oto wyniki:

I miejsce – Nikodem Pachla

II miejsce – Mikołaj Ormaniec

III miejsce – Weronika Pachla

IV miejsce – Hubert Ormaniec

Gratulujemy!

Prace powstałe podczas pierwszego tygodnia ferii można podziwiać na zdjęciach poniżej, a jeśli kogoś najdzie chęć – zapraszamy do Ścinawki Górnej!

Zabawy „kartonowe” (15. 01. 2018)

Zakładki do książek (16. 01. 2018)

„Kartonowe miasto” (17. 01. 2018)

Konkurs o Kubusiu Puchatku (19. 01. 2018)