Z Krzysztofem Petkiem o jego książce i nie tylko

WAMBIERZYCE: ,,To nie sztuka prawić dzieciom morały. Sztuką jest przekazać je tak, by chciały słuchać” (Krzysztof  Petek)

Teraz trochę o autorze to wszechstronnie uzdolniony człowiek , który prowadzi warsztaty dziennikarskie, literackie, retoryki, aktorskie i samoobrony, dziennikarz, detektyw, pisarz, organizator wypraw, instruktor survivalu Adept kung-fu. Podróżuje po Azji i Ameryce Południowej, spotykając odmienne kultury i zwyczaje. Akcja w szkole mała na celu promocję książki i rozprowadzenie jej wśród młodych czytelników w ramach akcji oswajania z opowieścią fabularną. Autor książki pokazał nam fotografie z własnych podróży i wypraw po świecie, zaprosił nas tym samym do odwiedzenia miejsc, gdzie toczyła się akcja książki.

We wtorek 10. kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Wambierzycach odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, który promował detektywistyczną książkę dla dzieci „Spokojne wakacje”- to opowieść o wakacjach bardzo niespokojnych. Książka opowiada o trzech młodych przyjaciołach, którzy po raz pierwszy spędzają wakacje bez rodziców, u cioci-babci, na Mazurach. Rodzice pozwolili im na tej wyjazd w przekonaniu, że chłopcy będą się pod okiem starszej pani bawić dobrze i bezpiecznie. I, bez dwóch zdań, bawią się dobrze. Z bezpieczeństwem zaś bywa różnie… W wiosce pojawiają się włamywacze, ograbiając kilka domów. Chłopcy natychmiast stają się detektywami, śledzącymi tajemnicze samochody, przemykających ludzi i… duchy pojawiające się w krzyżackim zamku!


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta