Przedszkolaki muzykują

RADKÓW: W czwartki (12 i 26 kwietnia br.) gościliśmy w Bibliotece Głównej w Radkowie wambierzycki zespół Praise for Lord, który podzielił się swoją wiedzą o instrumentach z radkowskimi przedszkolakami, a także wspólnie z nimi muzykował. Młodzi muzycy obecni w bibliotece pokazali przedszkolakom przyniesione przez siebie instrumenty, pozwolili również dzieciom na nich zagrać. Na zakończenie, przy akompaniamencie wykonanym przez przedszkolaki, zespół wykonał piosenkę pt. „Była sobie żabka mała”. Wprowadzeniem do zajęć była książka „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” Anity Głowińskiej.

Grupa „Sowy” (12. 04. 2018)

Grupa „Słoneczka” (26. 04. 2018)

Działanie w ramach realizacji przez bibliotekę programu „Warsztaty umuzykalniające. Poznajemy różne instrumenty” jako działania aktywizujące dzieci z grup marginalizowanych i zagrożonych. Dofinansowane przez Gminę Radków.