Muzykujące przedszkolaki w radkowskiej bibliotece

RADKÓW: 19. kwietnia br. grupa „Misiów” oraz 10 maja br. grupa „Pingwinków” z radkowskiego przedszkola rozwijały swój talent muzyczny. Na wstępie zajęć dzieci wysłuchały bajki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”. Dowiedziały się z niej między innymi co to jest zespół muzyczny, poznały kilka instrumentów. Kolejną część zajęć stanowiło własnoręczne wykonanie marakasów. Z plastikowych kubeczków i różnych rodzajów ziaren i makaronów przedszkolaki stworzyły własne instrumenty. Zapoznały się również z dostępnymi w bibliotece instrumentami, spróbowały na nich zagrać. Na zakończenie przedszkolaki wykonały wspólnie z prowadzącym piosenkę „Była sobie żabka mała” grając na wykonanych przez siebie instrumentach.

Grupa „Misie” (19. 04. 2018.)

Grupa „Pingwinki” (10. 05. 2018.)

Działanie w ramach realizacji przez bibliotekę programu „Warsztaty umuzykalniające. Poznajemy różne instrumenty” jako działania aktywizujące dzieci z grup marginalizowanych i zagrożonych. Dofinansowane przez Gminę Radków.