Warsztaty kryminalno-futurystyczne oraz konkurs powarsztatowy

ŚCINAWKA ŚREDNIA/RADKÓW: w środę  9 maja br. w Ścinawce Średniej oraz 11 maja br. w Radkowie odbyły się warsztaty kryminalno-futurystyczne które poprowadziła pisarka Agnieszka Urbańska. Uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej oraz klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Radkowie mieli okazję zapoznać się z tajemnicami zawodu pisarza oraz wcielić się w jego rolę wymyślając fikcyjną postać, wyposażoną w pewne właściwości i osobowość. Zmierzyli się też z postaciami negatywnymi bez których nie może istnieć dobry kryminał, opowiadanie z dreszczykiem,  ani nie może powstać interesująca książka detektywistyczna. Na zakończenie warsztatów Pani Agnieszka zachęciła uczniów do napisania dalszych losów Antoniny Duch, czyli opowiadania pt: ,,Super Tośka w Wambierzycach” którego początek napisała Pani Agnieszka. Czy Wambierzyce za 800 lat, do których trafiła Antonina, są przyjazne ludziom? Tego się dowiemy pisząc własne zakończenie opowiadania, wyobraźnia na pewno pomoże w barwnym zakończeniu.

UWAGA KONKURS!

„Wambierzyce za 800 lat” – konkurs na krótkie opowiadanie

Witamy w Wambierzycach
„Cześć! Mam na imię Oskar i nie wiem, co we mnie wstąpiło. Zajrzałem do szopy na uboczu, choć nie lubię staroci, i wgramoliłem się na dziwny pojazd, jakby skrzyowanie karety z saniami i hulajnogą. Teraz siodełko mnie gniecie, a wehikułem trzęsie. Na dodatek unosimy się w powietrzu, niebo ma cienmoszary kolor i wiatr wieje coraz mocniej.
Ojoj, auć, do stu tysięcy pordzewiałych rowerów! Czy lądowanie tego czegoś zawsze tak wygląda? Skądś znam te dużą budowlę… Na pewno bylem tu kiedyś z rodzicami, ale nie chciałem zwiedzać i patrzeć na zabytki. Przecież to tylko stare kamienie i kurz. Siedziałem wtedy w samochodzie i zajmowałem się smartfonem.
Ale draka! Naprawdę – nie byle jaka! Neon z napisem „Wambierzyce” do mnie mruga! Świeci na różowo i do tego przemawia jak automat: – Masz dziś kiepski humorek, na to pomaga wdzięczny kolorek!”

Agnieszka Urbańska

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów kryminalno-futurystycznych, które prowadziła Agnieszka Urbańska. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania (maksymalnie 2 str. A4), będącego kontynuacją przygód Oskara Zasadki, umiejscowionych w Wambierzycach w przyszłości.

Prace należy dostarczyć do Biblioteki Głównej w Radkowie lub do jej filii do dnia 30. maja br.

„Moi Drodzy, oto wasze zadanie: pomyślcie, jaka przygoda mogła spotkać Oskara Zasadkę w Wambierzycach. Kogo spotkał, co zobaczył? Może coś zjadł? Może odkrył jakąś tajemnicę? Wieść niesie, że zakochał się w zabytkach i historii. Czekamy z utęsknieniem na Wasz ciąg dalszy Oskarowej wizyty w wyjątkowym miejscu. Jeśli na jej podstawie powstałby scenariusz i film, Oscary, nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, znalazłyby się blisko, tuż, tuż.”

Agnieszka Urbańska

Ścinawka Średnia (09. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Radków (11. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Warsztaty literackie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.