Instrukcja obsługi biblioteki

RADKÓW/ŚCINAWKA ŚREDNIA: W ostatnich dniach, w związku z trwającym Tygodniem Bibliotek, w naszej bibliotece odbywało się wiele różnych, ciekawych działań. Na zajęcia przychodziły dzieci z różnych grup wiekowych. W środę (9 maja br.) zawitała do nas grupa „Misiów” z radkowskiego przedszkola. Dzieci chciały poznać funkcjonowanie biblioteki. Zostały oprowadzone po czytelni, wypożyczalni, zobaczyły magazyn książek jak również między innymi gabinet dyrektora. Dowiedziały się również w jaki sposób zapisać się do biblioteki oraz gdzie mogą znaleźć odpowiednie dla siebie książki.

Kilka dni później, w poniedziałek rano (14 maja br.) do Fili nr 4 naszej biblioteki przybyły roześmiane ścinawskie przedszkolaki. Dzieci zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię, dowiedziały się też, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.
Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że już niedługo, będzie częściej odwiedzać bibliotekę.


Radków (09. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Ścinawka Średnia (14. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta