Witajcie w świecie książek

WAMBIERZYCE: Tegoroczny Tydzień Bibliotek za nami. Poniżej kilka informacji o tym jak wyglądał w Filii nr 1 w Wambierzycach (mimo, że jest była w samym  środku remontu!).

środa – 16 maja

(Do) wolność czytania to nic innego jak czytanie na trawie, w parku, na murku nawet na siłowni tak widzą to uczniowie z Wambierzyc. Dnia 16 maja br. wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym  pt. ,, Wybierz miejsce z książką” .Za największą kreatywność zostali docenieni: I miejsce Julia Witomska kl. IV, II miejsce Filip Łuszczek kl. II, miejsce III Magdalena Strug kl. III. Celem tego konkursu była popularyzacja czytelnictwa , pozytywnych postaw związanych z książką, lekturą, spędzaniem wolnego czasu, a przede wszystkim utrwalanie więzi między czytelnikiem, a biblioteką.

czwartek – 17 maja

Tego dnia dzieci z Wambierzyckiego Przedszkola wysłuchały bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”. „Bajkę o rybaku i złotej rybce” zna chyba każdy. To opowieść ludowa, ukazującą nigdy niedającą się zaspokoić chciwość i pychę. Przedszkolaki odróżniały złe i dobre cechy charakteru i potrafiły je nazwać. Bajka przedstawiała historię zachłanności, chciwości, dzieci w piękny i ciekawy sposób wypowiadały się że chciwość to okropna wada, że kto chce za dużo, nie będzie miał nic. Dzieci stwierdziły że należy z wdzięcznością przyjmować darów losu bo inaczej los odbierze mu wszystko. Nasze cykliczne edukacyjno-wychowawcze spotkania z książką dają dzieciom dużą satysfakcję, radość i uśmiech na twarzy, cieszą się, że mogą korzystać z ciekawych opowieści oraz wchodzić w zaczarowany świat swoich ulubionych bajkowych przyjaciół. Na koniec każde z dzieci wykonało swoją złotą rybkę.

sobota – 19 maja

Przyjaciele, pracownica i czytelnicy Filii nr 1 w Wambierzycach  wybrali się  tego dnia na rozpoczęcie sezonu rowerowego 2018  w Ścinawce Średniej. Odbyliśmy krótką wyprawę w poszukiwaniu wiosny, wycieczka była łatwa, lekka i przyjemna, start był w Wambierzycach kończąc na trasie rowerowej w Ścinawce Średniej, gdzie potem na naszych uczestników czekał ciepły posiłek – kiełbasa z grilla, animacje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy podczas wypadku rowerowego na ulicy organizowany przez OSP w Ścinawce Średniej.

wtorek – 22 maja

Tego dnia odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Impreza biblioteczna odbyła się pt.:„ Witajcie w świecie książek”. Udział w niej wzięli uczniowie klasy pierwszej oraz ich wychowawczyni p. Kornelia Urbanek. Natomiast klasa II pod przewodnictwem p. Anny Kołacz, która pomagała w przygotowaniu uczniów, przedstawiła część artystyczną poświęconą książce i bohaterom książkowym, aby zachęcić „pierwszaków” do czytania i odwiedzania biblioteki a także do wypożyczenia swojej pierwszej książki.
Wróżka – Wanesa Chodakowska
Książka – Bartek Kopacz
Krasnale:- Filip Łuszczek, Bartek Borkowski
Kot – Miłosz Stankiewicz
Uczniowie klas pierwszych z wypiekami na twarzach złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika przez panią bibliotekarkę. Następnie każdemu wręczono dyplom i list do Rodziców. Dzieci poznały  bibliotekę, jej zbiory, regulamin, zasady poszanowania książek oraz korzystanie ze zbiorów  bibliotecznych. Zapewne biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta organizowana przez bibliotekę weszła już na stałe do kalendarza Tygodnia Bibliotek.