UWAGA KONKURS!

„Wambierzyce za 800 lat” – konkurs na krótkie opowiadanie

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów kryminalno-futurystycznych, które prowadziła Agnieszka Urbańska w Bibliotece Głównej w Radkowie oraz w Krainie Wyobraźni Filii nr 4 w Ścinawce Średniej. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania (maksymalnie 2 str. A4), będącego kontynuacją przygód Oskara Zasadki, umiejscowionych w Wambierzycach w przyszłości.

Prace należy dostarczyć do Biblioteki Głównej w Radkowie lub do jej filii do dnia 22 czerwca br.

Witamy w Wambierzycach

„Cześć! Mam na imię Oskar i nie wiem, co we mnie wstąpiło. Zajrzałem do szopy na uboczu, choć nie lubię staroci, i wgramoliłem się na dziwny pojazd, jakby skrzyowanie karety z saniami i hulajnogą. Teraz siodełko mnie gniecie, a wehikułem trzęsie. Na dodatek unosimy się w powietrzu, niebo ma cienmoszary kolor i wiatr wieje coraz mocniej.
Ojoj, auć, do stu tysięcy pordzewiałych rowerów! Czy lądowanie tego czegoś zawsze tak wygląda? Skądś znam te dużą budowlę… Na pewno bylem tu kiedyś z rodzicami, ale nie chciałem zwiedzać i patrzeć na zabytki. Przecież to tylko stare kamienie i kurz. Siedziałem wtedy w samochodzie i zajmowałem się smartfonem.
Ale draka! Naprawdę – nie byle jaka! Neon z napisem „Wambierzyce” do mnie mruga! Świeci na różowo i do tego przemawia jak automat: – Masz dziś kiepski humorek, na to pomaga wdzięczny kolorek!”

Agnieszka Urbańska

„Moi Drodzy, oto wasze zadanie: pomyślcie, jaka przygoda mogła spotkać Oskara Zasadkę w Wambierzycach. Kogo spotkał, co zobaczył? Może coś zjadł? Może odkrył jakąś tajemnicę? Wieść niesie, że zakochał się w zabytkach i historii. Czekamy z utęsknieniem na Wasz ciąg dalszy Oskarowej wizyty w wyjątkowym miejscu. Jeśli na jej podstawie powstałby scenariusz i film, Oscary, nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, znalazłyby się blisko, tuż, tuż.”

Agnieszka Urbańska

Warsztaty literackie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.