Gdzie się podział Zielony Kapturek i kim była Baba Dżaga?

RADKÓW: Na te pytania znajdziemy odpowiedź w „B@jkach” Marcina Pałasza, autora licznych książek dla dzieci i młodzieży, który w poniedziałek (11 czerwca br.) odwiedził nasze tereny. Pierwsze spotkanie odbyło się w bibliotece w Ścinawce Dolnej. Następnie pan Marcin opowiedział o swojej twórczości również dzieciom w Radkowie. Spotkania przebiegły w bardzo wesołej atmosferze, przepełnionej humorystycznymi historyjkami. Autor chętnie opowiadał o swoich przygodach z Elfem – jego wiernym psem – jednocześnie będącym bohaterem wielu jego książek. Na koniec dzieci zadawały mnóstwo pytań odnośnie życia autora oraz oczywiście o kolejnych książkach. Pan Marcin Pałasz w prosty sposób zainspirował młodych czytelników do spełniania swoich marzeń, niezależnie od wieku.

Ścinawka Dolna

Radków

Spotkanie autorskie zorganizowane jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.