5. Festiwal Kwiatów za nami

WAMBIERZYCE: W tym roku Festiwal Kwiatów połączony był obchodami głównym 800-lecia Wambierzyc i dlatego właśnie odbył się 15 sierpnia br. u stóp tamtejszej bazyliki. Jak co roku, i tym razem Festiwal Kwiatów to przede wszystkim konkurs na najpiękniejszą kompozycję kwiatową. Ponadto – odbyły się też warsztaty florystyczne przeprowadzone przez wykwalifikowanych florystów z Centrum Edukacji Creative z Krakowa, nie zabrakło również rozmaitych sadzonek, rękodzieła oraz, jak na bibliotekę przystało, książek. A dla najmłodszych festiwalowych bywalców – stoisko plastyczne.

Do konkursu zgłoszone zostało łącznie 23 kompozycje, które oceniło jury powołanego w składzie:

Joanna Zyzda-Kusiakiewicz (dyrektor biblioteki), Małgorzata Tuszyńska (Centrum Edukacji Creative), Karolina Wolan(Centrum Edukacji Creative) , Paulina Bednarek-Wolna (bibliotekarz). Ocenie podlegały następujące cechy kompozycji: kreatywność, estetyka, różnorodnośc kwiatów, ogólne wrażenie.

Po zsumowaniu punktów przyznanych przez jury wyłoniono  zwycięzców i przyznano nagrody:

W kategorii dorosłych:

I miejsce (akumulatorowa dmuchawa do liści firmy Stihl)

kompozycja nr 10 – Monika Anciuszko

II miejsce (elektryczne nożyce do żywopłotu firmy Stihl)

kompozycja nr 9 – Izabela Pałubiak

III miejsce (nożyce ogrodowe firmy Fiskars oraz książka)

kompozycja nr 3 – Emilia Antoszczyszyn i Aleksandra Drożdż

W kategorii dzieci:

I miejsce (książka i gra planszowa) – kompozycja nr 6 – Julia Anciuszko

II miejsce (książka i gra planszowa) – kompozycja nr 7 – Integracyjny Radkowski Zespół Żłobków

III miejsce (książka i gra planszowa) – kompozycja nr 4 – Jakub Anciuszko

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał Burmistrz Jan Bednarczyk na scenie w Wambierzycach.

WSZYSTKIM WYGRANYM GRATULUJEMY A UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY!

Przyjmowanie i ekspozycja kompozycji

Warsztaty florystyczne

Stoisko plastyczne dla najmłodszych

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród