Warsztatów z Agnieszką Urbańską ciąg dalszy…

ŚCINAWKA DOLNA/WAMBIERZYCE: W środę 24 października br. w Ścinawce Dolnej oraz w piątek 26 października br. w Wambierzycach odbyły się kolejne warsztaty kryminalno-futurystyczne które poprowadziła pisarka Agnieszka Urbańska (pierwsza część odbyła się w maju w Ścinawce Średniej i Radkowie). Uczniowie klas V-VII mieli okazję zapoznać się z tajemnicami zawodu pisarza oraz wcielić się w jego rolę wymyślając fikcyjną postać, wyposażoną w pewne właściwości i osobowość. Zmierzyli się też z postaciami negatywnymi bez których nie może istnieć dobry kryminał, opowiadanie z dreszczykiem,  ani nie może powstać interesująca książka detektywistyczna. Na zakończenie warsztatów Pani Agnieszka zachęciła uczniów do napisania dalszych losów Antoniny Duch, czyli opowiadania pt: ,,Super Tośka w Wambierzycach” którego początek napisała Pani Agnieszka. Czy Wambierzyce za 800 lat, do których trafiła Antonina, są przyjazne ludziom? Tego się dowiemy pisząc własne zakończenie opowiadania, wyobraźnia na pewno pomoże w barwnym zakończeniu.


UWAGA KONKURS!

PRZEWIDZIANE NAGRODY RZECZOWE!

„Wambierzyce za 800 lat” – konkurs na krótkie opowiadanie

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów kryminalno-futurystycznych, które prowadziła Agnieszka Urbańska. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania (maksymalnie 2 str. A4), będącego kontynuacją przygód Tośki Duch, umiejscowionych w Wambierzycach w przyszłości.

Prace należy dostarczyć do Biblioteki Głównej w Radkowie lub do jej filii do dnia 30. listopada br.

Szczegóły konkursu dostępne u bibliotekarzy.


Ścinawka Dolna (24.10.2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Wambierzyce (26.10.2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Warsztaty literackie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.