Znamy Gminnego Mistrza Pięknego Czytania 2018

RADKÓW/WAMBIERZYCE/ŚCINAWKA DOLNA/ŚCINAWKA ŚREDNIA: W środę (21 listopada br.), uczniowie z klas IV-VI z terenu Gminy Radków, zakończyli swoje zmagania w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs podzielony był na 3 etapy, a do finału przeszły 3 najlepiej czytające osoby z każdej z gminnych szkół podstawowych. W finale, odbywającym się w Bibliotece Głównej w Radkowie, uczniowie mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment książki Jacka Inglota pt. „Eri i smok”. Jury, w składzie: dyrektor biblioteki Joanna Zyzda – Kusiakiewicz oraz bibliotekarki: Małgorzata Zielińska i Joanna Saczka, oceniając uczestników brały pod uwagę płynność, poprawność, interpunkcję oraz intonację, przyznając za każdą z tych cech od 0 do 2 punktów.

Mistrzem Pięknego Czytania Gminy Radków 2018 została Aleksandra Mielniczuk ze Szkoły Podstawowej w Radkowie.

Tytuł Wicemistrza zdobyła Magdalena Koszyńska, reprezentująca Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ścinawce Średniej.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Wójcik (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wambierzycach), Cyprian Wagner (Szkoła Podstawowa w Radkowie) oraz Weronika Bednarczyk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ścinawce Średniej).

Eliminacje międzyklasowe – Radków (06. 11. 2018)

Eliminacje międzyklasowe – Wambierzyce (24. 10. 2018)

Eliminacje międzyklasowe – Ścinawka Dolna (30. 10. 2018)

Eliminacje międzyklasowe – Ścinawka Średnia (11. 10. 2018)

FINAŁ GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA 2018 (21. 11. 2018)

Konkurs zorganizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.