Hej kolęda, kolęda… w Radkowie

RADKÓW: Ostatnia sobota roku minęła nam pod znakiem tradycyjnego juz koncertu kolęd i pastorałek z cyklu „Cztery pory roku” – ZIMA, który – także tradycyjnie – organizujemy w kościele św. Doroty w Radkowie. Pierwszy występ koncertu należał do zespołu ŚCINAWIANKI, który istnieje od lutego 2008 roku pracując pod patronatem Rady Sołeckiej i sołtysa Ścinawki Średniej. W ich repertuarze są piosenki ludowe oraz biesiadne, patriotyczne i okolicznościowe. Zespół wykonał fragment swojego bogatego programu bożonarodzeniowego: Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przychodzimy do stajenki, To już pora na Wigilię, Kolęda na ten rok.
Kolejny wykonawca – zespół o wdzięcznej choć trudnej nazwie TENDYWAY na co dzień działa przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie pod czujnym okiem Joanny Kołcz. Tworzą go: Wokalistki – Magdalena Sorus, Agnieszka Dratwa i Iza Płomińska; gitarzysta – Armin Sowa; oraz perkusiści Dagmara Przewłocka i Piotr Łuszczek. W sobotę zaprezentowali radkowskiej publiczności, którą zaprosiliśmy też do wspólnego kolędowania: Jest taki dzień, Przybieżeli do Betlejem oraz Dzisiaj w Betlejem.
Zespół ludowy KATARZYNKI reprezentujący – jak zawsze z dużym powodzeniem – Ścinawkę Górną przygotował program niespodziankę. Próby trwały do ostatniej chwili – podobnie jak dyskusje które utwory z bardzo bogatego repertuaru wybrać.
Ostatnim wykonawcą był zespół PRAISE FOR LORD pochodzący z Wambierzyc a od lutego tego roku działający przy radkowskiej bibliotece. Po raz pierwszy wystąpili rok temu – także na koncercie kolęd w Radkowie. W tę sobotę wykonali: Kolędę Maryi, Skrzypi wóz, Znak pokoju, Arka Noego.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta