Przedszkolaki i „Biedronka Fionka” w Radkowie

RADKÓW: Bohaterką zajęć z przedszkolakami w Bibliotece Głównej była Biedronka Fionka. To główna postać z książek Benedicte Carboneill i Elen Lescoat. Dzieci wysłuchały opowiadania „Zawsze wesoło z Biedronką Fionką” a następnie rozmawiały na temat jego pouczającej treści. Książka zawierała w sobie przesłanie, że nie wolno kłamać ani oszukiwać, a dzieci nie mogą wychodzić same z domu bez powiadomienia o tym osoby dorosłej. Kolejnym etapem naszych zajęć było stworzenie łączki, na której zamieszkały biedronki i pszczółki oraz wyrosły kwiatki.

Zajęcia odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych. Ostatnie z nich – w grupie „Rybek” – przeprowadzone zostały już w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę projektu „Z książką przez życie – propozycje dla mieszkańców w każdym wieku”.


Grupa „Misiów”


Grupa „Pingwinków”


Grupa „Rybek”


Zajęcia zorganizowane zostały przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Z książką przez życie – propozycje dla mieszkańców w każdym wieku” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019 „Partnerstwo dla książki”.