Świątecznie z przedszkolakami w Radkowie

RADKÓW: Zima oraz świąteczno-noworoczne nastroje w pełni zagościły w naszej bibliotece. A to dzięki dekoracjom wykonanym podczas kolejnych zajęć z radkowskimi przedszkolakami
w listopadzie, grudniu i styczniu (28.11., 12.12., 02.01.2020r. ). Tym razem podczas wizyt w bibliotece dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania „Tappi i Święty Mikołaj” ze zbioru „Tappi i pierwszy śnieg” autorstwa Marcina Mortki.

Pewnej nocy renifer Chichotek zerwał się nagle z łóżka, słysząc sygnał alarmowy, który oznaczał, że któremuś z jego braci dzieje się krzywda. Zatem razem z wikingiem Tappim szybko ruszyli na ratunek. Wkrótce dotarli do wielkiej góry śniegu, z której wystawały wierzgające dwie pary nóg i przy której leżały przewrócone sanie. Obok zaś stał starszy jegomość z bialutką brodą, w czerwonym płaszczu i czapce, i pękał ze śmiechu. W życiu nie widział czegoś tak śmiesznego: jego renifery utknęły w zaspie. I tak oto Tappi i Chichotek poznali Świętego Mikołaja, a także pomogli mu i jego zaprzęgowi w kłopocie.

Zanim dzieci przystąpiły do wykonania zadania plastycznego, rozmawiały o tym, co według nich sprawia, że świąteczny czas jest taki magiczny oraz o tym, jak wypatrują i nasłuchują Świętego Mikołaja wraz z zaprzęgiem.

Nasza biblioteka, pięknie przystrojona w prace przedszkolaków, prezentuje się tak: