Ferie 2020 w wambierzyckiej STREFIE KREACJI

WAMBIERZYCE: Zimowa aura choć nie sprzyjała tegorocznym feriom, to czytelnicy, mile spędzili swój wolny czas Strefie Kreacji w Wambierzycach. Podczas spotkań uczestnicy wzięli udział w zabawach plastycznych i czytelniczych , kulinarnych, towarzyszyły im gry towarzyskie i stolikowe. Pierwszy tydzień zaczęliśmy od warsztatów, gdzie dnia 10 lutego wykonywano maski karnawałowe w połączeniu z szaloną foto-budką, dzieci tworzyły kolorowe maski, po czym robiły sobie zdjęcia do specjalnie przygotowanej ramki na zdjęcia.
12 lutego odbyły się zajęcia plastyczne „Zimowe ramki na zdjęcia”. Dzieci wykonywały zimowe obrazki przy zastosowaniu dowolnej techniki plastycznej. Były to wycinanki płatków śniegu zrobione z wacików.
14 lutego pod hasłem – Hu hu ha! Zima wcale nie jest zła! Wykonywaliśmy nietypowe bałwanki. Wiele radości uczestnikom spotkania sprawiło przygotowanie własnych bałwanków ze skarpety, wypełnionych ryżem, dzieci ozdabiały je według własnego pomysłu. Najbardziej cieszyły się z faktu, że własnoręcznie wykonane bałwanki mogli zabrać ze sobą.
Z okazji Dnia Kota przypadającego na ten dzień, 17 lutego powstały „Zakochane koty”, które przyczepiliśmy na płocie stworzonym własnoręcznie przez dzieci, dzięki tym zajęciom chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić najmłodszych na losy zwierząt podczas zimy. Największą ciekawostką było to, że kot ma 18 palców.
19 lutego uczestnicy zajęć wykonywali ,,Najciekawszy strój postaci z książki”, rysunki przybrały wygląd strojów karnawałowych.
20 lutego przedszkolaki z przedszkola w Wambierzycach, jak zwykle w dobrych humorach uczestniczyły również w zajęciach literackich – „Zimowe opowieści – głośne czytanie”. Wspólnie bawiliśmy się czytając bajkę przez starszą koleżankę, jednocześnie tworząc fragment własnej ilustracji wróbelka. Każdy przedszkolak kolorował swoją pracę i opowiedział jakąś historyjkę z życia dbania o ptaki.
W ostatnim dniu zajęć młodzi uczestnicy spróbowali swoich sił w dziennie kulinarni.
21 lutego karnawał oraz ferie zakończyły się akcentem na słodko, uczestnicy zajęć tworzyli ciasto na oponki, piekli i degustowali się oponkami. Przychodzący do biblioteki starsi czytelnicy tego dnia, mieli okazję poczęstować się przepysznymi słodkościami wykonanymi przez dzieci.
Jak co roku, cykl zajęć „Ferie w Bibliotece” cieszył się zainteresowaniem wśród dzieci, a zadowolone, uśmiechnięte buzie i podziękowania ze strony dzieci i rodziców utwierdziły nas w przekonaniu, że wspólnie spędzony czas był pożytecznie wykorzystany. Kluczem otwierającym świat zabaw była książka, łącząca różnorodne zainteresowania oraz pasje uczestników. Uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy do Biblioteki.