„Dobry rok – integracja społeczności pogranicza”. Koncert „Na granicy”

TŁUMACZÓW/WAMBIERZYCE: W weekend (9. – 10. października br.) odbyły się Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej, czyli Koncert „Na Granicy” w ramach realizacji mikroprojektu „Dobry rok – integracja społeczności pogranicza”.

Mogliśmy podziwiać zdolności takich chórów jak: Chór Florian z czeskiego Javornika (prezentacja występu online,
ze względu na sytuację epidemiologiczną) Apasjonata (Wrocław), Millenium (Wałbrzych) oraz Laudate Dominum (Włodowice/Tłumaczów). Pierwsza część odbyła się w sobotę w kościele filialnym św. Piotra i Pawła w Tłumaczowie. Atmosfera niesiona wraz z głosami chórów była niesamowita. Każdy z chórów wykonał po cztery utwory oraz jeden wspólny na zakończenie koncertu. Po występach chóry, dyrygenci oraz młodzi muzycy otrzymali podziękowania, pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz upominki. Po koncercie chóry spotkały się na poczęstunku w Tłumaczowie, gdzie po wspólnym posiłku odbywała się muzyczna integracja wszystkich obecnych.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z koncertu pod tym linkiem:  https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=195258966018557

W niedzielę odbyła się uroczysta msza w Bazylice NMP w  Wambierzycach z oprawą muzyczną w wykonaniu chóru Millenium (Wałbrzych) oraz Laudate Dominum (Włodowice/Tłumaczów).
Dziękujemy obecnym a nieobecnych zapraszamy za rok!