Wyprawki czytelnicze dla najmłodszych. MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK 2021

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK 2021

Kolejna odsłona kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.
Zapraszamy dzieci z roczników 2015 – 2018.

Zaczynamy kolejną edycję projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku 3 – 6 lat
z książką na start – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w tym wieku, aby odwiedzały naszą bibliotekę oraz jej filie. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start czyli:
* niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie
przez Instytut Książki.
* Kartę Małego Czytelnika – na której będzie zbierać naklejki – 1
naklejka za 1 wizytę w bibliotece. Po zebraniu 10 naklejek młody
człowiek otrzyma pamiątkowy DYPLOM Czytelnika, zakładkę oraz… coś słodkiego 🙂

Właśnie otrzymaliśmy przesyłkę z tegorocznej edycji projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.” 🎁
Nasza biblioteka już po raz trzeci zakwalifikowała się do tej akcji, z czego bardzo się cieszymy. Wiemy, że przynosi ona małym czytelnikom wiele radości i z powodzeniem towarzyszy im w przygodzie z czytaniem.
Kampania społeczna Mała książka – wielki człowiek realizowana jest przez Instytut Książki, a dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki wydajemy tylko dzieciom, które zapiszą się lub są już zapisane do biblioteki czy filii bibliotecznej, i które wypożyczą co najmniej jedną książkę.

ZAPRASZAMY!!