Biblioteczne zajęcia z przedszkolakami „Zima w moich górach”

RADKÓW:  Noworoczne zajęcia biblioteczne  zainaugurowała grupa Kangurków (plus Julia Motylek:) z radkowskiego przedszkola. Ze względu na wczorajsze warunki atmosferyczne, zajęcia biblioteczne odbyły się tym razem w Przedszkolu.

Nam nie straszne śnieżyce, zamiecie, wiatry czy śniegi, kiedy mamy zamiar przeprowadzić zajęcia i spotkać się z naszymi ukochanymi przedszkolakami. Dotarłyśmy bezpiecznie do przedszkola w towarzystwie wczorajszej zamieci śnieżnej, by przeprowadzić zajęcia biblioteczne z grupą 5latków.

Przygotowałyśmy zajęcia adekwatne do aury: zimowe. Wspólnie poznaliśmy losy pewnego Żółwika, który… nie lubił zimy! Zupełnie odwrotnie, jak nasze przedszkolaki. „Za dużo zimowych zabaw” autorstwa Katy Hudson, to książka opowiadająca o usilnych próbach hibernacji, które podejmował ów żółw, a które zakłócali mu przyjaciele z lasu.

Żółw NIE LUBI zimy!

Dlaczego? – No bo nie – odpowiada.
Ale tak naprawdę to dlatego, że jej nie zna, bo wtedy zapada w zimowy sen. Królik, Wiewiórka i Bóbr cieszą się zimą i hałasują tak bardzo, że ciągle go budzą.

Czy przyjaciołom uda się zachęcić Żółwia do wspólnych zimowych zabaw? A może Żółw polubi zimę?

Pięknie ilustrowana, ciepła i urocza książka o sile przyjaźni, która daje radość i pomaga przezwyciężać wszelkie przeciwności.

Dzieci zaskoczyły nas po raz kolejny swoją wyobraźnią, kreatywnością i zapałem do pracy. Rozmawialiśmy o zimie,
o bezpieczeństwie podczas zabaw na i ze śniegiem; mówiliśmy o Górach Stołowych, o zimowym śnie zwierząt, o aktywnościach zimą i o tym, że zima jest wyjatkową porą roku, szczególnie, gdy jest śnieżna. A jak się okazało zima może być też … kolorowa  🙂 Dzieci w swoich  pracach pt. „Zima w moich górach” przedstawiły  Szczeliniec Wielki inni Tatry w zimowej tęczowej niemal odsłonie. Tak widzą wasze pociechy siebie i świat w zimie: różnobarwnie i niezwykle optymistycznie. Prace przedszkolaków możemy podziwiać, jak zwykle w Czytelni naszej  Biblioteki w Radkowie.