„Kangurki” na zajęciach w Bibliotece

RADKÓW: Nie pozwól, by omiotły Cię złe emocje!
Dziś rozpoczęliśmy w Bibliotece kolejny rok zajęć bibliotecznych z naszymi przedszkolakami. ❤️❤️🤩 Odwiedziły nas radkowskie „Kangurki”, które w tym roku, jako najstarsza grupa, rozpoczęły „zerówkę”.
Nasze dzisiejsze zajęcia traktowały o jesieni, ludzkich emocjach i tym, jak sobie z nimi radzić
.🍁🍂🤯 Naszą lekturą była fantastyczna i cenna książka autorstwa Louise Greig „Zmiataj”.
Zły nastrój bohatera książki Edzia zaczyna się od małej, pozornie nic nieznaczącej rzeczy, lecz to właśnie ona sprawia, że coś zaczyna w nim narastać, zajmować przestrzeń i omiatać go. Edzio nie potrafi już tego powstrzymać i zaczyna zamiatać wszystko dookoła coraz intensywniej, tak że wymiata z miasta nie tylko liście, ale także ludzi, samochody, psy, koty. Sterta rzeczy rośnie i rośnie, a wokół Edzia robi się coraz ciemniej. On zaś jest głodny i zmęczony. Wtem pojawia się mały wietrzyk, który stopniowo przybiera na sile aż rozdmuchuje to, co zmiótł chłopiec. Dopiero teraz świat wygląda inaczej, jaśniej, a Edzio na nowo spogląda w niebo i pozwala ponieść się dobrym emocjom!
Podnosząca na duchu opowieść o walce z silnymi emocjami, pokazująca, że te negatywne także są nieodłączną częścią naszego życia, a zły nastrój może pojawić się znikąd, przytłaczając nas mocno. Piękne ilustracje wciągną dziecko w tę mądrą, wartką historię i sprawią, że zostanie z nim ona na długo, ułatwiając poradzenie sobie z różnego rodzaju humorkami w przyszłości. Wykonaliśmy cudowne, jesienne jeże, które możecie podziwiać w naszej czytelni.🍁🍂🦔