Dzień Głośnego Czytania w Ścinawce Dolnej

29. września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Głośne czytanie jest motywem przewodnim dzisiejszej uroczystości, jest też wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.
W poniedziałek biblioteczną filię w Ścinawce Dolnej odwiedziła klasa I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej. W związku z niedawno obchodzonym „Ogólnopolski Dniem Głośnego Czytania”, wraz z panią Anetą- bibliotekarką z biblioteki szkolnej, postanowiłyśmy zorganizować czytanie w naszej filii.
Pani Aneta przeczytała pierwszoklasistom książkę pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest JESIEŃ”. 🍂🦔🍁🐿️ Mały Brązowy Zajączek uwielbia bawić się jesienią, kiedy wieje wiatr. A zwłaszcza wtedy, gdy wiatr płata figle. Ciepła książka z serii o przygodach zabawnego zajączka. Na zakończenie zajęć, dzieci tworzyły jesienne obrazy malowane farbami, ale nie użyły do tego zwykłych pędzli…a nadmuchane balony.