„W tej bajce nie ma złego wilka” w Ścinawce Średniej

ŚCINAWKA ŚREDNIA: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to przesympatyczne święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). 🥳🦹‍♀️🦸🧙🧚‍♂️

Bajki, baśnie, fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nie raz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.
Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.
Dlatego też przy okazji tego święta pani Monika z filii nr 4 w Ścinawce Średniej odwiedziła zerówkę, by przekazać dzieciom wartości płynące z czytania, książek i literatury.
Pani bibliotekarka przeczytała zerówkowiczom ”W tej bajce nie ma złego wilka” autorstwa Lou Carter.
Zły wilk znów się spóźnił. Trzy małe świnki się złoszczą, a babcia Czerwonego Kapturka jest też bardzo poirytowana. Ale jak wilk ma być w dwóch bajkach jednocześnie? Ma tego DOŚĆ. Postanowił, że NIE BĘDZIE WIĘCEJ ZŁEGO WILKA w żadnej bajce!
Czy bajkowi bohaterowie poradzą sobie bez niego? A może odkryją, że mimo wszystko potrzebują złego wilka?
Dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek z ulubionymi postaciami z bajek. Spójrzcie na efekty.