Filia nr 3 w Ścinawce Górnej

MARZEC 2019

Bajki dla najmłodszych, Wydawnictwo SBM, Warszawa 2018

To zbiór opowieści o dzieciach,zwierzątkach i przedmiotach.Dzięki nim dzieci zrozumieją,dlaczego nie można dokuczać innym, dowiedzą się jak znaleźć sposób na dobry humor oraz dlaczego warto być po prostu sobą. W tym bajkowym świecie wszystko jest możliwe; miś dzwoni z telefonu komórkowego,długopis rozmawia z ołówkiem, a pieski przyjaźnią się ze Strachem na Wróble.

________________________________________________________________________________________________

Kisiel Marta, Małe Licho i tajemnica Niebożątka, Wydawnictwo „Wilga”, Warszawa 2018

Urzekająco piękna historia przygód małego chłopca i jego równie małego anioła,która w każdym zdaniu wzrusza, bawi i uczy. Opowieść o tym jak nieludzkie bywa dorastanie. O tym, że ”normalność” to pojęcie nie tylko względne, ale też stanowczo  przereklamowane. Książka o rzeczach naprawdę ważnych-znaczeniu przyjaźni, miłości i… nieustępliwości. To wspaniała lekcja tolerancji,życzliwości i wrażliwości dla najmłodszych,a jednocześnie genialna i pełna humoru instrukcja obsługi Niebożątek dla dorosłych.

________________________________________________________________________________________________

Larssen Erik Bertrand, Bez litości. Poznaj moc treningu mentalnego,
Wydawnictwo Smak Słowa, Sopot 2016

Nieważne co robisz, bądź najlepszy. To mantra powtarzana przez Bertranda Larssena w tej niesamowitej książce. Autor daje czytelnikowi przydatne narzędzia,by stał się lepszą wersją siebie samego. Larssen pomaga spojrzeć na życie z dystansu i tak pokierować swymi uczuciami,aby zacząć myśleć inaczej. Książka motywuje do tego,aby przekraczać swoje granice i pokazuje,że nie ma litości,jeśli chodzi o nasz własny rozwój. Bez litości różni się od innych książek o samorozwoju.Opowiada ona wspaniałą historię o małym chłopcu, który był wiele lat ofiarą bullingu, wiecznym przegranym, a który jednak chciał czegoś więcej od życia i swojej przyszłości. Dzięki tej książce możemy uczestniczyć w podróży Larssena, podczas której stawał się coraz silniejszą i odnoszącą sukcesy osobą.

____________________________________________________________________________________________

Mazzantini Margaret, Zatrzymaj się, Wydawnictwo „Sonia Draga”, Katowice 2018

Piękna proza napisana szorstkim językiem z napięciem rodem z najlepszych thrillerów. Mocna i zapadająca w pamięć historia. Wybitny chirurg zostaje wezwany do szpitala, gdzie trwa operacja jego córki Angeli. Dziewczyna uległa poważnemu wypadkowi. Timoteo czeka na korytarzu i w swej bezsilności myśli o romansie, który miał w roku urodzin córki. Historia rozpoczęła się w czasie podróży do domku na plaży, w którym czekała jego idealna żona Elsa. Kiedy psuje się samochód, Timoteo idzie szukać mechanika na obskurnych przedmieściach. Tam poznaje biedną,wręcz odpychającą kobietę o imieniu Italia.Ta znajomość budzi w nim nieznane dotąd emocje i zachowanie, a do głosu dochodzi rozczarowanie stabilnym życiem.Poddaje się temu i wpada w spiralę nakręcającej się obsesji. Gdy życie i zdrowie Angeli wisi na włosku,jego własne nabiera innego znaczenia…

________________________________________________________________________________________________

Wilczyńska Karolina, Ta druga, Wydawnictwo „Replika” Poznań 2015

Jak to jest kiedy ta druga zabiera męża,ojca,partnera i przyjaciela? Czy jest możliwe,żeby zacięte rywalki połączyła nić porozumienia? Opowieść o wzajemnych relacjach dwóch kobiet, które przez całe dotychczasowe życie nie potrafiły się porozumieć. Choroba jednej z nich staje się pretekstem do pierwszego rozliczenia tych wielu gorzkich lat… Książka zaskakuje czytelnika nietypowym pomysłem oraz ogromnym bogactwem języka autorki. To pozycja bardzo dojrzała,pełna celnych spostrzeżeń na temat życia oraz niebanalnych przemyśleń głównej bohaterki, co sprawia, że historię dwóch kobiet czyta się lekko,ale na długo zapada ona się w pamięć.