Najpierw papier, później książka…

ŚCINAWKA DOLNA/RADKÓW/WAMBIERZYCE:

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej na potrzeby lekcji bibliotecznej zamienili się w ilustratorów (wtorek, 10 maja br.). Wykonywali ilustrację do fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy…”. Następnie z tych zilustrowanych fragmentów tworzyli książkę, której okładkę stanowił własnoręcznie wykonany przez uczniów papier, na warsztatach czerpania papieru,  które odbyły się w filii w Ścinawce Dolnej dzień wcześniej.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Uczniowie klasy II radkowskiego Zespołu Szkół we wtorek (17 maja br.) wzięli udział w drugiej części zajęć warsztatowych w bibliotece. Po własnoręcznym czerpaniu papieru przyszedł czas na stworzenie z niego książki. Papier czerpany posłużył jako okładka, natomiast wnętrze książki stanowiły opowiadana zaczerpnięte z książki Grzegorza Kasdepki pt. „Co to znaczy”. Na wstępie zajęć dzieci poznały znaczenie idiomów, których dotyczyły opowiadania, po czym wcieliły się w rolę ilustratorów wnętrza książki oraz okładki. Na koniec kartki zostały połączone w całość i książka gotowa. Sądząc po zaangażowaniu drugoklasistów w wykonanie zadania zajęcia należy zaliczyć do interesujących i bardzo udanych.

 


Tydzień bibliotek był przepełniony wieloma zajęciami dla dzieci, dlatego we wtorek 17 maja zorganizowano drugą część warsztatów z czerpania papieru –tym razem tworząc własną książkę , dbając jednocześnie o każdy szczegół. Wytłumaczono co jest najważniejsze aby napisać taką książkę, o czym powinniśmy pamiętać, jak ją zatytułować itp. Tego dnia dzieci zaprojektowały własną okładkę swojej nowo stworzonej książki, wpisały autora Grzegorza Kasdepke, tytuł swojego krótkiego opowiadania oraz jako ilustratora wpisali siebie , również pod każdym tekstem zostawiono odrobinę miejsca na wykonanie ilustracji pod opowiadaniem historyjki. Jak wyszło? Widać cały efekt pracy na zdjęciach poniżej, każda książka była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju bo wykonana własnoręcznie i samodzielnie bazując na tekście i własnej wyobraźni o tekście.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta