Wakacje pełne pomysłów w Filii nr 1

WAMBIERZYCE: Podczas wakacyjnych zajęć w bibliotece Fili nr 1 w Wambierzycach w  lipcu przygotowano wiele atrakcyjnych zabaw dla naszych małych czytelników: wyjścia do lasu na jagody, zajęcia na podwórku – gry w klasy, malowanie na asfalcie, zajęcia plastyczne: malowanie na foli, wykonywanie obrazków oraz słoiczków przy wykorzystaniu kolorowej soli a także tworzono obrazki z kolorowej masy solnej, malowano również rękoma wakacyjne plakaty.

Nieodzownym elementem rozwoju dzieci jest ruch i zabawa na świeżym powietrzu. Wyjście na dwór dzieciom kojarzy się z nudą i brakiem pomysłów, co można na tym dworze robić. A przecież na dworze można robić wiele… Dlatego co każdy czwartek w ramach zajęć bibliotecznych zorganizowano wyjścia na orlik oraz w godzinach porannych w tygodniu organizowano wycieczki do lasu aby zbierać jagody. Podczas wycieczki do lasu wytłumaczono jak należy zachowywać się w lesie, na co należy uważać i jak postępować w razie napotkanych niebezpieczeństw. W ramach wyjść na podwórko dzieci nie znały ,,starej” gry przez lata  przekazywanej z pokolenia na pokolenie „gry w klasy” – wytłumaczono zasady, dzieci z wielkim sprytem i zaangażowaniem grały na ulicy w klasy. Z chęcią tez malowały po asfalcie kolorowe letnie obrazki. Poprzez takie zajęcia bibliotekarka chciała zaszczepić w dzieciach bakcyla kreatywnych zabaw na dworze.

Pomysłów również  nie brakowało na zajęcia plastyczne  razem z dzieciakami podjęto działania twórcze, a że często bywa tak, że malowanie na czymś co kartką nie jest – jest po prostu ciekawsze wyciągnięto z szuflady koszulki foliowe oraz farby, pędzle i za tworzenie pięknych arcydzieł się zabrano. Szybko jednak okazało się, że malowanie na folii wcale do najłatwiejszych zadań nie należy. Farba nie wsiąka w kartkę, więc podczas pracy dzieciaki się konkretnie natrudziły, by pomysł na folię przelać, przez co solidnie niektórzy się ubrudzili. Pociechy nie zrażały się niczym brnęły w swoich działaniach krok po kroku dalej. W ten oto sposób powstały piękne bajkowe i wakacyjne dzieła, które ozdabiają gazetkę przy wejściu do biblioteki, tworząc tym samym swoisty, własnoręczny  witrażyk.

Eksperymentowanie z kolorami daje dużo radości dzieciom dlatego odbyły się zabawy z masą solną, tworzono z niej różnorodne kolory, malowano rękoma, zabawa dała możliwość ekspresji, przez co dziecko wyraża się twórczo. Nowością i świetną zabawą  dla pociech w tym roku okazało się tworzenie kolorowej soli i wykorzystanie jej w różny sposób przez prosty sposób uzyskania intensywnych kolorów ozdabiano obrazki a także wykonano tęczowe słoiczki, dzieci uwielbiają tworzyć coś same , a na pewno w przyszłości wykorzystają pomysły na różne zabawy z rodzicami w domu. Kolejne ciekawe wakacyjne zajęcia odbędą się już od początku sierpnia na co serdecznie zapraszamy.

Kolorowa sól

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Malowanie na folii

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Malowanie rękami

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Kolorowa masa solna

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Wyjście na jagody

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Zabawy na podwórku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta