Święto gminnych zespołów muzycznych

ŚCINAWKA ŚREDNIA: W przedwiosenny piątek 17 lutego br. w sali widowiskowej w Ścinawce Średniej odbył się VIII Przegląd Gminnych Zespołów Kultywujących Tradycje Muzyczne. Organizatorami tego wydarzenia, które jest podsumowaniem działalności zespołów za poprzedni rok są: Gmina Radków, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. K. Estreichera oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie.
*  Jako pierwsi wystąpili najmłodsi wykonawcy – z najkrótszym stażem ale i ogromnym potencjałem – duet akordeonowy KUBAR z Syszyny. Jakub Bartłomiej Syrycowie ćwiczący na co dzień pod kierunkiem Zygmunta Szkretki zaprezentowali m.in.: wiązankę góralską, Dom Wschodzącego Słońca czy Hallelujah -pamięci Leonarda Cohena.
*  Rok 2016 dla chóru parafialnego „Laudate Dominum” z Tłumaczowa pod kierunkiem Renaty Klechy-Kozik był niezwykle pracowity a to zarówno za sprawą licznych koncertów jaki organizacji III Sudeckich Dni Muzyki Chóralnej. Podczas koncertu chór zaprezentował Trzy utwory: Zdrowaś królewno wyborna, Ave verum W.A. Mozarta oraz Anima christi M. Filisina.
*  Nowym zespołem, który powstał we wrześniu ubiegłego roku jest grupa wokalna GCKSiT w Radkowie pod kier. Joanny Kołcz. Na piątkowy -niezwykły- występ grupy w składzie: Emilia Antoszczyszyn, Agnieszka Szwed, Magdalena Sorus, Rafał Simirski i Łukasz Wydra złożyły się utwory: Speak to me, Dłoń i Hallelujah.
Zespół ludowy „Ścinawianki” ze Ścinawki Średniej w 2016 roku intensywnie koncertował, ćwiczył i poszerzał repertuar,którego „próbkę” zaprezentował w piątek, tj. Piosenka o mojej Ścinawce, Hej góralu, Na skraju dębiny i Ludowa nutka.
*  Kabaret, zespół ludowy, grupa  przyjaciół czyli „Tercet niekoniecznie geriatryczny i nie tylko” z Wambierzyc coraz częściej występuje na licznych imprezach o wielu charakterach. Podczas prezentacji w ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory Czerwone jabłuszko (wariacja humorystyczna), Adela, Czerwone wino i Kapitańskie tango (sic!).
Zespół ludowy „Tłumaczowianie” z Tłumaczowa ze swojego bogatego repertuaru wybrał do występu w Ścinawce utwory Daleko, wysoko, Kupiła mama i Polska ziemia.
*  Ostatni występ należał do zespołu ludowego „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej, który w ubiegły rok zamknął zaszczytną nominacją do nagrody starosty kłodzkiego „Kłodzka Róża”. Katarzynki wykonały trzy utwory – W dusach nasych, Leć mój głosie po lesie i Tam mindzy górami.
*  Całość koncertu otworzyła i zamknęła głośną niespodzianką – wiązanką muzyczną Orkiestra Dęta z Wambierzyc.

W drugiej części uroczystości zespołom zostały wręczone przez burmistrza Jana Bednarczyka podziękowania za kolejny rok działalności  oraz gratulacje od poseł Moniki Wielichowskiej.

Część trzecia – poczęstunek i rozmowy o muzyce zakończyły piątkowy wieczór – pełen wrażeń, burzliwych oklasków i wzruszeń.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta