Kresowa Atlantyda profesora Niciei

RADKÓW: Jak podaje Wikipedia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Nicieja): Stanisław Sławomir Nicieja (ur. 4 października 1948 w Strzegomiu) – polski historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, profesor nauk humanistycznych, rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator V kadencji.

Jak w recenzji napisał Jerzy Janicki: „Adoptowane dziecko Lwowa. O kresach dawnej Rzeczpospolitej wie wszystko. Kocha je i rozumie. Umie przy tym pisać mądrze, barwnie i z powabem„.

Jak przekonali się w piątek 3 marca br. mieszkańcy naszej gminy – arcyciekawy, zabawny i elokwentny mówca, którego historii o Kresach i z Kresów słuchać można godzinami i z zapartym tchem. Spotkanie w Radkowie rozpoczęte występem duetu akordeonów KUBAR (Jakub i Bartłomiej Syryca) z Suszyny po półtoragodzinnej opowieści profesora, zakończyliśmy degustacją kresowych słodkości. Zakończyliśmy zadowoleni ale także z niedosytem i chęcią na ciąg dalszy pozostawiając sobie na pamiątkę tego spotkania książkę z indywidualną dedykacją i autografem (na egzemplarzu podarowanym bibliotece przeczytamy: „Z najlepszymi życzeniami dla Czytelników Biblioteki im. Estreichera w Radkowie z wielką serdecznością – Stanisław Nicieja”


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta