„Cztery Pory Roku – Wiosna”

RADKÓW: W niedzielne popołudnie (26 marca br.) w kościele p. w. św. Doroty w Radkowie odbył się Koncert Pasyjny z cyklu Cztery Pory Roku – Wiosna. Wypełniony publicznością kościół wśród wykonawców mógł wysłuchać występów trzech chórów:

LAUDATE DOMINUM – chór parafialny pod kierownictwem Renaty Klechy-Kozik. Powstał w 2010 roku przy parafii Włodowice i Filii w Tłumaczowie gdzie organizuje m.in. Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej.

MIEJSKI CHÓR MIESZANY „LUTNIA” Z KŁODZKA, pod dyrekcją Witolda Jurana. Chór powstał w 1955 roku i jest jednym z najdłużej działającym chórów w Polsce, a na Dolnym Śląsku jest najstarszym chórem powstałym po II Wojnie Światowej.

CANTATE DEO Z DZIERŻONIOWA, pod dyrekcją Tadeusza Krupnika, który istnieje już ponad 20 lat przy parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Głównym zajęciem chórzystów jest modlitwa poprzez śpiew w ich kościele, ale uświetniają także niektóre święta czy uroczystości organizowane w Dzierżoniowie i okolicach.

Dobór repertuaru wprowadzał publiczność w nastrój wielkopostnej zadumy oraz nadziei kiełkującej w sercach chrześcijan na myśl o radosnych wydarzeniach Wielkiej Nocy.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Serdecznie dziękujemy publiczności za udział w koncercie. Podziękowania składamy też wszystkim, którzy wsparli organizację i przebieg koncertu – księdzu proboszczowi Janowi Kustaszowi oraz właścicielom restauracji Granicznej – państwu Alicji i Romanowi Koconiom.