Biblioteka. Oczywiście! Dzień pierwszy – 8 maja 2017

RADKÓW: Tydzień Bibliotek w radkowskiej bibliotece rozpoczął się pasowaniem na czytelników pierwszoklasistów, wychowanków pani Danuty Gawłowicz – Pietrzak. Zanim doszło do tego wydarzenia dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, obowiązkami czytelnika, zasadami poszanowania książki oraz zaletami ich czytania. Po tej części uczniowie uroczyście ślubowali i zostali oficjalnie pasowani na czytelnika. Następnie dzieci zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się z księgozbiorem intensywnie wyszukując książeczki odpowiednie dla siebie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


WAMBIERZYCE:  W poniedziałek (8 maja br.)  najmłodsi uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Filii nr 1 w Wambierzycach. Podczas pierwszej części pasowania dzieci zapoznały się z pomieszczeniami w bibliotece przy okazji poznały pojęcia związane z biblioteką, czytelnią i wypożyczalnią. Następnie zostały przedstawione zasady wypożyczania, regulamin korzystania ze zbiorów biblioteki a także przedstawiono uczniom jak w łatwy sposób skorzystać z katalogu on-line na komputerze nie wychodząc z domu. Po obejrzeniu pomieszczeń biblioteki dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom z listem do rodziców by na co dzień nie zapominali o czytaniu z dzieckiem. Pasowani otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawał nowych bohaterów książkowych. Bo przecież BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


ŚCINAWKA ŚREDNIA: W pierwszym dniu  (poniedziałek, 8 maja br.) Tygodnia Bibliotek pod hasłem “Biblioteka. Oczywiście!”, w “Krainie Wyobraźni” odbyła się lekcja biblioteczna z klasą II b SP. Bazą do przeprowadzenia zajęć była książka Tomasza Trojanowskiego pt. “Kocie historie”, która miała zainspirować dzieci do wspólnego przeżycia przygód niesfornych kotów. Dzieci po wysłuchaniu historii zabrały się do wykonania kocich  portretów, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta