Biblioteka. Oczywiście! Dzień piąty – 12 maja 2017

RADKÓW: Uczniowie klasy II szkoły podstawowej, już wprawni czytelnicy, podczas lekcji bibliotecznej pt. „Życie książki” dowiedzieli się pod jakimi postaciami występowała książka kiedyś: przekaz ustny – żywa książka, malowidła naścienne, zwoje, kodeksy, aż do książki drukowanej oraz e-booków. Dzieci miały okazję zapoznać się osobiście z różnymi rodzajami i wielkościami książek (książka tradycyjna, rozkładanka, audiobook, a także książka dla osób niewidomych). Zajęcia uświadomiły dzieciom, że książki nie zawsze były ogólnodostępne i miejmy nadzieję, że młodzi czytelnicy docenią ten fakt.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


WAMBIERZYCE: W piątek 12 maja br. na zajęcia w Filii nr 1 zleciały się „Ptaszki: słowik, wróbel, kos, jaskółka, kogut, dzięcioł, gil, kukułka”, by „ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić” na obradach w ważnych sprawach. W rolę ptaków zakładających radio wcielili się uczniowie z klasy III przedstawiając "Ptasie radio’’ Juliana Tuwima. Potem wszystkie ptaszki wzięły udział w lekcji gdzie poznawały i rozpoznawały wybrane gatunki ptaków, wymieniając choć jedną charakterystyczną cechę każdego gatunku, rozpoznawały głosy z nagrania i naśladowały zachowania i głosy ptaków. Przedstawiono krótkie ciekawostki nt. bociana białego, dzięcioła, kaczki krzyżówki, kukułki, sowy puszczyk, wrony, wróbla. Najciekawszą atrakcją na koniec okazało się odgadywanie i podziwianie prawdziwych piór zwierząt. Na pamiątkę zajęć dzieci wykonały rysunki różnych ptaków, wykorzystując kolorowe piórka dostępne w bibliotece. Dziękujemy za zaangażowanie i inwencję twórczą aktorów oraz rekwizyty.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


ŚCINAWKA GÓRNA: W piątek 12 maja br. Filię nr 3 odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola w Tłumaczowie. Dzieci na początku spotkania wysłuchały opowiadania o przesympatycznym słoniu w kolorową kratkę pt. ,,Elmer i nieznajomy” autora D. Mc Keea.  Elmer to słoń do którego wszyscy przychodzą po radę, jest dowcipny i ma naturę badacza. Po wysłuchaniu i opowieści i dyskusji co to jest nieznajomy, przedszkolaki miały za zadanie wyszukać niebieskie słonie które ukryły się u bibliotece wśród regałach książek.  Po czym zabrały się do wyklejania wcześniej przygotowanych przez nas słoni tęczowymi kwadracikami,  każdy starał się jak potrafił najlepiej. Rozwiązywaliśmy też wspólnie bajkowe zagadki , była tez przerwa śniadaniowa po której mali czytelnicy zwiedzali biblioteczne zakamarki, oglądali bajki układali puzzle i wspólnie świetnie się bawili. Na pożegnanie każde z dzieci dostało list dla rodziców w którym zachęcamy do wspólnego czytania bajek na dobranoc.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta