Wambierzyckie czwartki czyli ostatnie akordy wakacji

WAMBIERZYCE: W ramach czwartkowych zajęć podczas wakacji Filia nr 1 w Wambierzycach organizowała nie tylko  zajęcia w bibliotece ale wycieczki po okolicach Wambierzyc. Zaczęliśmy jednak od takich zajęć na deszczowe dni.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


W jeden z ostatnich sierpniowych upalnych czwartków wybraliśmy się z uczestnikami zajęć bibliotecznych na wycieczkę rowerową nad Zalew w Radkowie. Spotkanie zaczęło się od zabaw na trawniku. Radości nie było końca. Każdy znalazł tam coś dla siebie, najwięcej rozrywki dostarczył basen w którym mogli popływać i trochę się schłodzić.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Kolejną atrakcją dnia była wycieczka do Skansenu w Wambierzycach gdzie dzieci mogły pooglądać różne zwierzęta i ptaki znajdujące się w zagrodach: jeleń, osioł, sarny, strusie, dzikie świnie, świnki morskie, bażanty, jastrzębie, różne rasy kur. Poznały także tajniki różnych drobnych sprzętów domowych, jak i wyposażenia wnętrz izb mieszkalnych, warsztatów pracy – kuźni, stolarni, warsztaty szewskie, itp.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Zakończeniem a także podsumowaniem naszych zmagań i atrakcji wakacyjnych było pożegnalne ognisko, gdzie smażyliśmy kiełbaski po czym przyszedł czas na zabawy malowanie na foli i kartonie i swobodne zabawy na powietrzu. Był to ciekawy dzień pełen uśmiechów :), który zakończył się słodkim poczęstunkiem długo wyczekiwanym przez dzieci czyli zimne lody zjedzone dla ochłody.;-)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta