Hej kolęda, kolęda…

RADKÓW: Od blisko 10 lat w okresie poświątecznym zapraszamy mieszkańców Radkowa na pierwszy z cyklu koncertów organizowanych przez bibliotekę pod nazwą „Cztery pory roku” – ZIMA. W ostatnią niedzielę (7 stycznia br.) kolędowaliśmy wspólnie z zespołami i grupami muzycznymi, które różni charakter i rodzaj wykonywanej muzyki, łączy zaś pochodzenie – nasza gmina Radków. Wystąpili:
* parafialny chór „Laudate Dominum” (Włodowice/Tłumaczów) pod dyrekcją Renaty Klechy-Kozik, który wykonał: Adeste fideles, Zjawiło się nam, Przy onej górze, Za gwiazdą,
* zespół ludowy ŚCINAWIANKI (Ścinawka Średnia), który wykonał utwory: Lulajże Jezuniu, Kolęda na ten rok, Przychodzimy do stajenki, Pastorałka od serca,
* zespół TERCET NIEKONIECZNIE GERIATRYCZNY I NIE TYLKO (Wambierzyce), który zaprezentował cztery utwory: Dziś w stajence, Z narodzenia Pana, Od serca do ucha, Skrzypi wóz,
* duet akordeonowy KUBAR (Suszyna) w składzie: Jakub Syryca i Bartłomiej Syryca, który zagrał (a publiczność wspólnie zaśpiewała!) utwory: Jasna kolęda, Mroźna cisza świat okryła, Jezusa narodzonego wszyscy witajmy, W grudniowe noce, Maleńki Jezu,
* zespół ludowy KATARZYNKI (Ścinawka Górna), który wykonał: Tam za góreckami, Pastuszek bosy, Pastorałka od serca do ucha, W wigilijną noc.

Na koniec koncertu wystąpił najmłodszy stażem zespół z naszej gminy – zespół młodzieżowy PRAISE FOR LORD (Wambierzyce), którego opiekunem jest ojciec Krystian Pieczka. W skład grupy, która na co dzień działa w Bazylice Wambierzyckiej wchodzą:
Anna Maria Wolna- gitara, śpiew
Karolina Masalska – gitara śpiew
Patryk Strug- gitara basowa śpiew
Radosław Magier- instrumenty perkusyjne
Utwory, które usłyszeliśmy to: Znak pokoju, Wśród nocnej ciszy, Kolęda Maryi, Skrzypi wóz.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta