Drugi tydzień ferii w Ścinawce Górnej

ŚCINAWKA GÓRNA: Drugi tydzień ferii z biblioteką rozpoczął się od wtorkowych (23. stycznia br.) zajęć plastycznych, na których dzieci tworzyły kotki, stworki, myszki oraz smoki z kartonowych rolek. W pewnym momencie rzucone zostało hasło „czarny flamaster” i wszyscy uczestnicy zniknęli pod hałdą kolorowego papieru. Znalazł się? Owszem – w dłoni osoby, która o niego pytała! Szaleństwa nie miały końca, ponieważ atmosfera jak zazwyczaj kipiała radością. Wystarczy spojrzeć na prace wykonane przez te małe rączki i uśmiech od razu pojawia się na twarzy.

W środę (24. stycznia br.) tematem przewodnim zajęć był napój, który rozgrzewa nas podczas chłodnych dni. Osoby uczestniczące w zajęciach szybko uzgodniły, że będzie to herbata. Praca polegała na narysowaniu wzoru kubka z herbatą oraz elementów ozdobnych pastelami, a następnie nadanie kolorów farbami plakatowymi. Aby obrazek wyglądał wiarygodnie, dzieci zrobiły sznureczki z zawieszkami herbaty, a następnie przykleiły nad kubkiem watę. Sprawiło to, że nasza herbata wyglądała jakby była gorąca!

Podczas ostatniego dnia ferii (piątek, 26. stycznia br.) powstały „biblioteczne biedronki” w kształcie serc. Dziewczynki, które wykonywały pracę plastyczną stwierdziły, że najbardziej lubią przychodzić do biblioteki, to było najlepsze podziękowanie, jakiego można było oczekiwać na zakończenie cyklu feryjnych zajęć. Biedronki mogą zdobić nasze okna, biurka czy regały. Mogą być one również walentynką, która zapewne wywoła uśmiech na twarzy nie jednej osoby.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i każdemu z osobna za poświęcony czas, który spędziły w bibliotece! Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne ferie spędzone w otoczeniu książek.


Stwory z rolek (23. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Gorrrrrąca herbata (24. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Biblioteczne biedronki (26. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta