Jak filia nr 3 spędziła pierwszy tydzień ferii zimowych?

ŚCINAWKA GÓRNA: W poniedziałek (15. stycznia br.) biblioteka w Ścinawce Górnej rozpoczęła „plastyczne ferie” z dziećmi. Początek okazał się bardzo wesoły pomimo niewielkiej ilości uczestników, jednak pomysłów nie brakowało! Dwóch dzielnych chłopców wcieliło się w malarzy, a później w… rycerzy! Cóż za spontaniczność. Powstał nawet zamek, zbroja i kartonowe miecze, a to wszystko w zaledwie kilka chwil. Podczas, gdy farb nie brakowało, kolorowe maski zasypały stół, a gdyby tego było mało – powstały nawet postacie z modeliny. Śmiechu było co nie miara! Oby jak najwięcej takich szalonych dni w bibliotece.

We wtorek (16. Stycznia br.) natomiast powstawały zakładki do książek. Atmosfera była fantastyczna! Okazało się, że dzieciaki bardzo lubią zajęcia plastyczne, a jeśli chodzi o wycinanie – jest to dla nich największa frajda. Kolorowe zakładki do książek przedstawiały Spidermana, Hulka, świnkę oraz rekiny. Wystarczyło kilka kartek, nożyczki, brokatowe kleje w różnych kolorach i oczywiście wyobraźnia, która nigdy nie zawodzi.

Środa (17. stycznia br.) była najbardziej wyczekiwanym dniem przez uczestników ferii. Dlaczego? – spytacie. Otóż dzieci nie mogły się wręcz doczekać dnia, w którym stworzą „kartonowe miasto”! Niezwykła ilość pomysłów przerosła wszelkie oczekiwania. Ponownie dwóch chłopców stanęło na wysokości zadania i dzięki ogromnym chęciom powstało miasto – osiedle z kartonu w Ścinawce Górnej. Budowniczy użyli pudeł po krzesłach, farb, kleju z brokatem i nożyczek, aby postawić swój dom. Ale chwila chwila… czy to aby przypadkiem nie są samochodziki ze styropianu pod ich budowlami? No jasne, że tak! Mało tego, znalazł się obrońca miasta w kartonowej zbroi wyposażony w miecz! Teraz budowla na pewno będzie bezpieczna. Każdy budynek wyposażony jest w okna oraz drzwi, natomiast w jednym z nich ukrył się nawet lokator.

W piątek (19. Stycznia br.) odbył się konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. Pojawiło się mnóstwo pytań, na które uczestnicy odpowiadali bez namysłu oraz z niezwykłą dokładnością. Następstwem szeregu pytań oraz zagadek był konkurs plastyczny o tej samej tematyce. Dzieciaki świetnie sobie poradziły! Należy im się uznanie, ponieważ do samego końca tworzyły swoje dzieła z nie lada precyzją. Powstałe prace ukazują nam świat widziany oczami dziecka. Jest to niezwykłe doświadczenie biorąc pod uwagę fakt, że my sami będąc dziećmi z radością czytaliśmy czy też oglądaliśmy w telewizji Kubusia Puchatka.

Szanse były wyrównane jednak udało się wyłonić zwycięzcę. Każdy uczestnik został wyróżniony, a oto wyniki:

I miejsce – Nikodem Pachla

II miejsce – Mikołaj Ormaniec

III miejsce – Weronika Pachla

IV miejsce – Hubert Ormaniec

Gratulujemy!

Prace powstałe podczas pierwszego tygodnia ferii można podziwiać na zdjęciach poniżej, a jeśli kogoś najdzie chęć – zapraszamy do Ścinawki Górnej!


Zabawy „kartonowe” (15. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Zakładki do książek (16. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


„Kartonowe miasto” (17. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Konkurs o Kubusiu Puchatku (19. 01. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta