Wielkanocna refleksja w Radkowie

RADKÓW: Kolejny rok za nami. Rokrocznie zapraszamy mieszkańców gminy do wspólnego przeżywania czterech pór roku, z których każdą reprezentuje, uświetnia charakterystyczny dla tej pory roku koncert. Przed nami wiosna – czas budzenia się przyrody, ale również ludzkich serc. W Kościele jest to czas Wielkiego Postu – odnowy, duchowej rekonwalescencji i przebudzenia z uśpienia. Okres ten może stać się źródłem głębokiej radości bowiem język człowieka może śpiewać pięknie, może wzruszać i przywoływać refleksję. W niedzielę 11 marca w Kościele św. Doroty w Radkowie wysłuchajmy koncertu, na który złożyły się występy trzech wspaniałych zespołów:
LAUDATE DOMINUM – chór parafialny pod kierownictwem Renaty Klechy-Kozik. Powstał w 2010 r. przy parafii Włodowice i Filii w Tłumaczowie. Repertuar zaprezentowany podczas koncertu to cztery utwory: Już Cię żegnam, Duszo Chrystusowa, Jezu, Tyś cały krwią zbroczony, Lament serdeczny.

Zespół młodzieżowy PRAISE FOR LORD z Wambierzyc w składzie: Anna Maria Wolna – gitara, śpiew; Karolina Masalska – gitara śpiew; Izabela Jagódka – śpiew; Aleksandra Bieda – skrzypce; Patryk Strug- gitara basowa śpiew; Radosław Magier – instrumenty perkusyjne wykonał cztery utwory: Bili go trzciną, Dzięki Ci Boże mój za Twój krzyż, Wywyższony bądź oraz Za Twój krzyż dziękować chcę.

Czterogłosowy Chór Mieszany MILLENIUM powstał w listopadzie 1999 roku z inicjatywy ks. prałata Andrzeja Raszpli, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Zespół zorganizowała i do dziś prowadzi Małgorzata Wiłkomirska. Z niezwykle bogatego repertuaru goście z Wałbrzycha zaprezentowali osiem utworów:
Piotra Pałki Tak bowiem Bóg
Johanna Cruegera Jezu ma radości
Józefa Wiłkomirskiego Hymnus
Stefana Stuligrosza Ludu, mój ludu oraz Płaczcie anieli
Johanna Sebastiana Bacha Stoją trzy krzyże
Zawitaj ukrzyżowany
Krzyżu święty


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta