Warsztaty kryminalno-futurystyczne oraz konkurs powarsztatowy

ŚCINAWKA ŚREDNIA/RADKÓW: w środę  9 maja br. w Ścinawce Średniej oraz 11 maja br. w Radkowie odbyły się warsztaty kryminalno-futurystyczne które poprowadziła pisarka Agnieszka Urbańska. Uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej oraz klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Radkowie mieli okazję zapoznać się z tajemnicami zawodu pisarza oraz wcielić się w jego rolę wymyślając fikcyjną postać, wyposażoną w pewne właściwości i osobowość. Zmierzyli się też z postaciami negatywnymi bez których nie może istnieć dobry kryminał, opowiadanie z dreszczykiem,  ani nie może powstać interesująca książka detektywistyczna. Na zakończenie warsztatów Pani Agnieszka zachęciła uczniów do napisania dalszych losów Antoniny Duch, czyli opowiadania pt: ,,Super Tośka w Wambierzycach” którego początek napisała Pani Agnieszka. Czy Wambierzyce za 800 lat, do których trafiła Antonina, są przyjazne ludziom? Tego się dowiemy pisząc własne zakończenie opowiadania, wyobraźnia na pewno pomoże w barwnym zakończeniu.


Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów kryminalno-futurystycznych, które prowadziła Agnieszka Urbańska. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania (maksymalnie 2 str. A4), będącego kontynuacją przygód Tośki Duch, umiejscowionych w Wambierzycach w przyszłości.

Prace należy dostarczyć do Biblioteki Głównej w Radkowie lub do jej filii do dnia 22 czerwca br.

Szczegóły konkursu dostępne u bibliotekarzy.


Ścinawka Średnia (09. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Radków (11. 05. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Warsztaty literackie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.