Koncert na trąbkę i organy – dla 100-letniej Niepodległej

WAMBIERZYCE: Koncert na trąbkę i organy w wykonaniu Roberta Hauptmanna i Katarzyny Nawrockiej w Bazylice Wambierzyckiej rozpoczął obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Radków (sobota 10 listopada br.). A że wykonawcy znamienici i z bogatym dorobkiem artystycznym nic zatem dziwnego, że publiczność jak zaczarowana słuchała koncertu ciekawie prowadzonego przez jego pomysłodawcę – Bogusława Łowińskiego.
Także żona prowadzącego – Stanisława Łowińska postanowiła uzupełnić nasze uroczystości wierszem – napisanym specjalnie na tę okazję. (WIERSZ DO POBRANIA TUTAJ)

KATARZYNA NAWROCKA jest absolwentką wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Edwarda Danieckiego, laureatką wielu konkursów. Współpracowała z kilkoma orkiestrami, brała udział w nagraniach płytowych. Obecnie pracuje w orkiestrze Opery Nova w Bydgoszczy.

ROBERT HAUPTMANN jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończył także studia teoretyczne na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Koncertuje w kraju i za granicą. Przez wiele lat był akompaniatorem chóru Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”. Obecnie m.in. jest organistą w Bazylice Mniejszej OO. Karmelitów Bosych w Poznaniu.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta