Znamy Gminnego Mistrza Pięknego Czytania 2018

RADKÓW/WAMBIERZYCE/ŚCINAWKA DOLNA/ŚCINAWKA ŚREDNIA: W środę (21 listopada br.), uczniowie z klas IV-VI z terenu Gminy Radków, zakończyli swoje zmagania w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs podzielony był na 3 etapy, a do finału przeszły 3 najlepiej czytające osoby z każdej z gminnych szkół podstawowych. W finale, odbywającym się w Bibliotece Głównej w Radkowie, uczniowie mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment książki Jacka Inglota pt. „Eri i smok”. Jury, w składzie: dyrektor biblioteki Joanna Zyzda – Kusiakiewicz oraz bibliotekarki: Małgorzata Zielińska i Joanna Saczka, oceniając uczestników brały pod uwagę płynność, poprawność, interpunkcję oraz intonację, przyznając za każdą z tych cech od 0 do 2 punktów.

Mistrzem Pięknego Czytania Gminy Radków 2018 została Aleksandra Mielniczuk ze Szkoły Podstawowej w Radkowie.

Tytuł Wicemistrza zdobyła Magdalena Koszyńska, reprezentująca Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ścinawce Średniej.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Wójcik (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wambierzycach), Cyprian Wagner (Szkoła Podstawowa w Radkowie) oraz Weronika Bednarczyk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ścinawce Średniej).


Eliminacje międzyklasowe – Radków (06. 11. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Eliminacje międzyklasowe – Wambierzyce (24. 10. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Eliminacje międzyklasowe – Ścinawka Dolna (30. 10. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Eliminacje międzyklasowe – Ścinawka Średnia (11. 10. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


FINAŁ GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA 2018 (21. 11. 2018)

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Konkurs zorganizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.