O „Kresowej Atlantydzie” w Wambierzycach

Opublikowany przez Joanna Zyzda-Kusiakiewicz Piątek, 7 grudnia 2018

WAMBIERZYCE:  „Adoptowane dziecko Lwowa. O kresach dawnej Rzeczpospolitej wie wszystko. Kocha je i rozumie. Umie przy tym pisać mądrze, barwnie i z powabem„ (Jerzy Janicki).

Mowa oczywiście o profesorze Stanisławie Niciei, który spotkał się z mieszkańcami gminy w ostatni piątek (7 grudnia br.). Ten zabawny i elokwentny mówca, którego historii o Kresach i z Kresów słuchać można godzinami i z zapartym tchem już po raz drugi odwiedził naszą bibliotekę. Ostatnie spotkanie z czytelnikami było promocją XI-ego tomu „Kresowaej Atlantydy”, tym razem Profesor opowiadał o tomie najnowszym – XII-ym. Spotkanie w STREFIE KREACJI Filii nr 1 w Wambierzycach rozpoczęliśmy występem i wspólnym śpiewaniem z duetem akordeonowym KUBAR (Jakub i Bartłomiej Syryca) z Suszyny pod kierunkiem Zygmunta Szkretki, zakończyliśmy rozmowami indywidualnymi i zakupami książkowymi (autograf indywidualny każdy dostał gratis). Zakończyliśmy – jak poprzednio – zadowoleni ale także z niedosytem i chęcią na ciąg dalszy…


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Spotkanie autorskie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.