Jak będą wyglądały Wambierzyce za 800 lat?

RADKÓW: Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie literackim, ogłoszonym po warsztatach literackich z Agnieszką Urbańską. Uczniowie klas IV-VI puścili wodze fantazji, pisząc opowiadanie zgodnie z podpowiedziami pani Agnieszki. Wykazując się znajomością Wambierzyc, dzieci miały za zadanie napisać dalsze losy fikcyjnej postaci – Antoniny Duch. Przygody tytułowej bohaterki miały mieć miejsce w Wambierzycach w dalekiej przyszłości. Największym zainteresowaniem konkurs cieszył się wśród uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego ze Ścinawki Średniej. Biorąc pod uwagę przede wszystkim zrozumienie tematu oraz kreatywność, jury nagrodziło (atrakcyjnymi nagrodami w postaci książek, gier oraz słodyczy) następujące osoby:

I miejsce ex aequo:  Izabela Zielińska (ZSP Ścinawka Średnia) i Aleks Węcel (SP Radków)

II miejsce – Martyna Wydra (ZSP Ścinawka Dolna)

III miejsce – Aleksandra Kęska (ZSP Ścinawka Średnia)

Wyróżnienia otrzymały:

Amelia Sikora (ZSP Ścinawka Średnia)

Oliwia Cergier (ZSP Ścinawka Średnia)

Malwina Słabicka (ZSP Ścinawka Średnia)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych, organizowanych przez naszą bibliotekę konkursach.


Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Mój sąsiad jest pisarzem. Poznajemy literatów z Dolnego Śląska” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki”.