Finał Gminnego Konkursu Pięknego Czytania 2019!

RADKÓW/WAMBIERZYCE/ŚCINAWKA DOLNA/ŚCINAWKA ŚREDNIA: We wtorek (19 listopada br.) uczniowie z klas IV-VI z terenu Gminy Radków, zakończyli swoje zmagania w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania. Był on podzielony był na 3 etapy, a do finału przeszły 3 najlepiej czytające osoby z każdego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z terenu gminy. Uczniowie walczący o tytuł Mistrza i Wicemistrza mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment spośród nowel i opowiadań polskich autorów: Sienkiewicza, Żeromskiego, Schulza, Konopnickiej, Nałkowskiej, czy Prusa. Nie lada wyzwanie, z którym uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

Jury w składzie: dyrektor biblioteki Joanna Zyzda – Kusiakiewicz oraz pracownice Biblioteki: Anna Józefów oraz Agnieszka Matyszczak, oceniając uczestników brały pod uwagę płynność, poprawność, interpunkcję oraz intonację i ogólne wrażenie, przyznając za każdą z tych cech od 0 do 2 punktów.

Mistrzem Pięknego Czytania Gminy Radków 2019 została Aleksandra Mielniczuk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radkowie (zeszłoroczna zwyciężczyni).

Tytuł Wicemistrza zdobył Wojciech Mielniczuk, również z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radkowie.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla: Sebastian Gancarski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie), Wanesa Chodakowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach) oraz Karolina Kusiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Średniej).

Moc nagród oraz satysfakcja i duma z naszych małych wielkich uczestników są motorem do pracy nad kolejną edycją Konkursu. Do zobaczenia za rok.

Laureatom dziękujemy i gratulujemy!Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera jako działanie projektu „Z książką przez życie – propozycje dla mieszkańców w każdym wieku” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019 „Partnerstwo dla książki”.