„Poznajmy się nawzajem”. Ryszard Ściebura – człowiek wielu talentów.

RADKÓW: W czwartek 21 listopada br. odbyło się otwarte spotkanie z panem Ryszardem Ścieburą, od dwóch lat mieszkańcem Radkowa (wcześniej Studzienno), w którym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Radkowa oraz Ścinawki Średniej.

Powystawowa pogadanka połączona z pokazem grawerki w ramach projektu „Poznajmy się nawzajem” odbyła się w przyziemiu radkowskiego Ratusza. Uczniowie mieli niecodzienną możliwość wysłuchania opowieści o życiu, twórczości i drodze zawodowej człowieka o wielu talentach i pasjach: malarza, rysownika, grawera oraz czynnego przewodnika turystycznego naszego regionu. Młodzież mogła zobaczyć na żywo pokaz grawerki w szkle wykonany na oryginalnym warsztacie. Pan Ryszard odpowiadał dzielnie na wszystkie ciekawskie pytania uczniów, żartował i namawiał do pójścia ścieżką rękodzielnicza, która jest niezwykle interesująca, trudna ale i coraz rzadsza i zapominana.

Uczniowie byli zaciekawieni opowieściami oraz pokazem grawerki, oglądali zebrane w sali konferencyjnej dzieła twórcy tj. obrazy, grafiki, szkło, które są wynikiem lat pracy i pasji autora.
Miejmy nadzieję, że projekt „Poznajmy się nawzajem” nabierze tempa i następnym razem spotkamy się w równie licznym i zaciekawionym gronie z kolejną interesującą personą z naszej okolicy.